Když kosmetika, tak jedině bio

Mnoho lidí se mylně domnívá, že tradiční kosmetické přípravky nejen zakrývají jejich neduhy, ale také je částečně i léčí. K tomuto účelu ovšem primárně slouží biokosmetika, díky čemuž je u zákazníků čím dál víc populární.

Příroda umí léčit

Jak už je z názvu evidentní, kosmetika s přídomkem bio obsahuje pouze přírodní složky. Díky tomu se v ní ukrývá velké množství různých vitamínů, minerálů a v neposlední řadě antioxidantů. Proto dodává pokožce potřebné živiny, jež ji činí nejen pružnější, ale zároveň i více lesklou, a tím i atraktivnější.

Biokosmetika však neumí fungovat na počkání. Přírodní látky nedokáží s dostatečným efektem zaretušovat třeba uhříky. Jsou ale vhodným nástrojem k jejich odstranění. Chce to ovšem čas a lidé jsou tvorové od přírody netrpěliví.

I proto je dnes klasická kosmetika stále velmi oblíbená. Přitom trpí celou řadou různých nešvarů. Za většinu z nich může její složení, které je částečně syntetické. Syntetika například brání zdraví prospěšným látkám, jež se v kosmetice rovněž běžně vyskytují, v jejich správnému vstřebávání.

Horší navíc je, že tyto chemické látky mohou působit i dráždivě. Celá řada jedinců s citlivější kůží mívá s klasickou kosmetikou velké problémy. Ty jsou však běžně i u lidí, kteří jinak nemají s kůži žádné starosti.

Morálně nezávadné výrobky

Biokosmetika není určená jen pro lidi toužící po vysoké kvalitě. Dokáže zaujmout i zákazníky, kteří si zboží vybírají také podle morálních měřítek.

Biokosmetika se například nikde na světě netestuje na zvířatech, což však pro klasiku neplatí. Ta se sice v Evropě také na zvířatech netestuje, nicméně pravidla EU ani zdaleka neplatí pro celý svět.

Naopak existuje velké množství zemí, kde si ze zkoušek kosmetiky na zvířatech nic nedělají. A i z takovýchto končin k nám kosmetické výrobky běžně přicházejí. Proto je morálně nejbezpečnější kupovat si pouze biokosmetiku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *