Ocelové konstrukce jako přístřešek k rodinnému domu

Rádi byste si vybudovali letní posezení vedle domu, samostatně stojící pergolu, přístřešek před dveřmi nebo garážové stání? Ve všech těchto případech je možné využít ocelové konstrukce. Hodí se především k moderním domům, prvky z oceli doplněné o sklo, polykarbonát nebo nerezové sítě působí elegantně a minimalisticky.

Takové ocelové konstrukce je vhodné nechat si zpracovat na míru. Je to stavba jako každá jiná, takže je vhodné na začátku udělat architektonickou studii, projekt pro stavební povolení, prováděcí dokumentaci a také statické posouzení ocelové nosné konstrukce. Přesně tak by měla postupovat zkušená firma. Pokud vám někdo nabídne rychlejší řešení bez všech náležitostí, raději se mějte na pozoru.

Design a kvalita především

Pro ocelové přístřešky se dále využívají materiály jako sklo, tahokov nebo polykarbonát. Ty tvoří boční stěny či střešní výplně. Jde o kvalitní materiály, které stejně jako samotná ocel, nejen hezky vypadají, ale také mají velmi dlouhou životnost. Oproti dřevu jsou navíc pohodlnější, protože nevyžadují totiž takovou péči.

Jak může takový přístřešek vypadat, se podívejte u firmy OK Ocelové konstrukce. Tato rodinná firma se v oboru zámečnictví pohybuje 15 let a kromě jiného dodává i požární žebříky z oceli a pro firmy ocelové haly.

Montované ocelové haly pro administrativu i průmysl

Ocelové haly zažívají velký rozmach. Jsou montované, což znamená, že se dají snadno sestavit v případě potřeby zase demontovat. Přitom mohou být vysoce komfortní. Pro tepelnou izolace se využívají PUR panely, pro vyšší požární odolnost panely s minerální vatou. Haly se tedy nepoužívají pouze v zemědělství nebo jako skladové prostory, někdy slouží i pro účel administrativních budov. Postup je podobný jako u ocelového přístřešku – studie, projekt, prováděcí dokumentace. I taková stavba musí mít všechny náležitosti, a právě proto je důležité obrátit se na zkušené odborníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *