Hydroterapie: Masáž proudy vody uleví od bolestí pohybového aparátu a nabídne přínos i pro psychiku

Obzvláště zimní měsíce patří k těm, kdy nás více trápí bolesti svalů a kloubů. Cítíme větší zatuhlost, a stejně tak i větší únavu. Tělo volá ale spíše po odpočinku než náročné fyzické aktivitě. Co tak spojit odpočinek s nenáročnou činností, která uleví bolavým kloubům a svalům, odbourá stres a posílí i imunitu? Odpovědí je venkovní vířivka. Jestli ji na své zahradě či terase ještě nemáte, je teď ten nejlepší čas pro její pořízení a objevení přínosů hydroterapie.

Masáže vodou mají blahodárný vliv na tělo i mysl

Venkovní vířivka má tu výhodu, že je poměrně skladná, takže se vám – oproti venkovnímu bazénu – pohodlně vejde i na menší zahradu, dvorek či terasu (jen myslete na dostatečnou nosnost podkladu). Účinky hydroterapie neboli masáže vodou, která prospívá tělu i mysli, si pak budete moci užívat, kdykoliv se vám zamane – aniž byste se museli kamkoliv objednávat, kamkoliv dojíždět a dělit se o prostor s cizími lidmi.

Hlavními přínosy hydroterapie je především efektivní uvolnění namožených svalů, jakož i zlepšení pohyblivosti kloubů. Pravidelný pobyt ve venkovní vířivce pak také podporuje imunitní systém a pozitivní dopad můžeme pozorovat i u psychiky – odbourává stres a podporuje tvorbu hormonu štěstí. Zároveň zlepšuje také proudění lymfy a zlepšuje celkový stav pokožky, včetně celulitidy.

Venkovní vířivku pořizujte vždy u specialistů

I když dnes seženete venkovní vířivku – obrazně řečeno – na každém rohu, měli byste vždy navštívit opravdového odborníka, který vířivkám rozumí a pomůže vám vybrat takovou, která bude plně odpovídat vašim potřebám. Pro celoroční využití jsou velmi vhodné švédské vířivky IQue Sweden, jejichž provedení je přizpůsobeno i těm nejdrsnějším severským podmínkám. Zakoupit můžete tyto venkovní vířivky v Brně, Praze nebo Hradci Králové, kde je ve svých showroomech nabízí společnost Spahouse. Tamní odborníci vám nejen poradí s výběrem, ale zároveň vám umožní vyzkoušet si venkovní vířivku na vlastní kůži, abyste měli jistotu, že vám bude vyhovovat po všech směrech. Takže ať už hledáte na poslední chvíli dárek k Vánocům, nebo jen chcete potěšit sebe a své blízké, venkovní vířivka je skvělou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *