Prémiové kuchyňské potřeby v reprezentační prodejně Potten & Pannen – Staněk v centru Prahy osvětlují svítidla Zumtobel

Praha, 5. prosince 2023 – Společnost Zumtobel zajistila osvětlení reprezentační prodejny Potten & Pannen – Staněk v ulici Újezd v centru Prahy. Decentně integrovaná svítidla produktových řad Tecton, Supersystem a Cardan přitahují pozornost zákazníků k exkluzivnímu zboží a současně snižují spotřebu elektrické energie a prodlužují životnost osvětlovacího systému.

Obchod s kuchyňskými potřebami prémiových značek, Potten & Pannen – Staněk, si vybral pro kompletní výměnu osvětlení své nově zrekonstruované reprezentační prodejny v ulici Újezd v městské části Praha 1 produkty společnosti Zumtobel. Nový systém osvětlení je sestaven z produktů Tecton, Supersystem a Cardan. Specifickou roli v něm hrají svítidla s technologií „wallwasher“, které účinně osvětlují svislé plochy.

Záměrem architektů nebylo totiž upoutávat pozornost návštěvníků obchodu k osvětlení, ale směřovat ji k vystavenému zboží. Svítidla Tecton s technologií „wallwasher“ jsou uložena v lištách, a část jejich světla tak vyzařuje do stran. Tím vzniká základní homogenní vertikální světlo, které prodejní prostory vizuálně zvětšuje a zesiluje vnímání hloubky prostoru směrem zvenku dovnitř.

Rovnoměrný jas nástěnných svítidel „wallwasher“ přitahuje pozornost ke svislé stěně. Architekti proto používají tento druh svítidel například ke zvýraznění vchodu nebo uměleckého díla. Od stěn s matným povrchem se světlo odráží do místnosti a prosvětluje ji. Měkké, rozptýlené světlo díky tomu vytváří v místnosti mimořádně příjemnou atmosféru.

Kompletní výměna osvětlení ve spojení s novými stropy v reprezentační prodejně Potten & Pannen – Staněk zahrnuje také svítidla Cardan, která jsou mimořádně výkonná a hospodárná. Dvojitá natáčecí bodová svítidla Cardan jsou umístěna nad prostorem prodejního pultu a osvětlují příslušné pracovní místo.

Opravdovým designovým skvostem jsou kompaktní bodová svítidla z produktové řady Supersystem, která jsou umístěna u skříněk s luxusním porcelánem a přitahují pozornost například k talířům světoznámé značky Versace. Cílem těchto elegantních svítidel v minimalistickém pojetí je vyvolávat v zákaznících skvělý první dojem. Extrémně flexibilní Supersystem dokáže svou úzkou spotovou optikou svítit až na dno, a v reprezentativní prodejně Potten & Pannen – Staněk vytváří požadovaný „wow efekt“.

Reprezentativní prodejna Potten & Pannen – Staněk na adrese Újezd 25, Praha 1, byla otevřena již v roce 2010 jako první provozovna v rámci projektu Concept Store. Zákazníci v ní naleznou to nejlepší z širokého sortimentu společnosti Potten & Pannen – Staněk jako nože a nerezové nádobí Zwilling, keramiku Emile Henry, elektrospotřebiče Smeg a také nejširší nabídku luxusních výrobků německé porcelánky Rosenthal či prémiových příborů Christofle. Jednoduše vše, co moderní současná kuchyně potřebuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *