O investiční rum je stále větší zájem

V současné době existuje nespočetné množství investičních nástrojů, přičemž do nich patří i alkohol, jako jsou whisky, rum a víno. Věděli jste o tom, že i alkohol postupem času získává na hodnotě? Samozřejmě jen v případě, že se jedná o exkluzivní edice. V následujících řádcích se zaměříme na investiční rum.

V posledních deseti letech se ukázalo sbírání lahví rumu výnosnější než investování do nábytku ze 17. století, veteránů, vína či hodinek. Cena ikonických lahví se vyšplhala až o 1 000 %. Byla by tedy škoda, kdybyste si tuto příležitost nechali ujít. Investice do alkoholu není prodělečná.

Začínáte s investicí do alkoholu?

Pokud patříte mezi začátečníky v této oblasti, pak je důležité mít střednědobé a dlouhodobé vize. Jestliže chcete investici minimálně zdvojnásobit, doporučuje se počkat s prodejem investičního alkoholu tři až čtyři roky. Hledejte produkty od již nefungujících destilerií nebo se zaměřte na legendární spolupráce. Třeba kolumbijská značka Dictador spolupracovala s uměleckou dílnou Lalique, přičemž výsledkem se stala unikátní karafa s rumem, jejíž cena se vyšplhala aktuálně na 450 tisíc korun.

Soustřeďte svou pozornost na archivní láhve, limitované edice a speciální série. Investiční rum, který byl uveden na trh v roce 2012 za cenu 4 000 korun, se v současnosti prodává za několik desítek tisíc korun.

Kde koupit investiční alkohol?

Zřejmě nebudete chtít nakupovat u ledajakého prodejce. Spíše se obraťte na takovou společnost, která má dlouholeté zkušenosti a dobré jméno na trhu. Jedná se například o BestDrink.cz, což je nejen e-shop, ale i kamenná prodejna na Praze 9. Přijďte si vybrat z desítek různých lahví a třeba si rovnou zakoupíte i alkohol k běžné konzumaci, ať už jde o rum, whisky, koňak, brandy, nebo jakýkoliv jiný destilát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *