Vlastníte umělecké dílo? Nabídněte ho do aukce!

Pokud zrovna nejste sběratelem, můžete na prodeji uměleckých děl, ať již se jedná o obrazy, starožitnosti či šperky, pěkně vydělat. Lepší než aby skončily nepovšimnuté na půdě, ne? Co pro to musíte udělat?

Odpověď na tuto otázku najdete v samotném titulku tohoto článku. Stačí ho nabídnout do aukce nějaké aukční síni. Jak to bude probíhat?

Vyberte si aukční síň

V prvním kroku si budete muset vybrat nějakou renomovanou aukční síň a své dílo jí nabídnout. Například na stránkách aukční síně Graciano, která má kamenné pobočky v Praze a Brně, stačí vyplnit jednoduchý formulář, v něm umělecké dílo popsat a přiložit jeho fotografii. Jaké má momentálně obrazy v aukci si můžete prohlédnout na stránkách graciano.cz (aktuální nabídka).

Nacenění je zdarma

Pokud o dílo projeví zájem dojde k jeho ocenění, které je zdarma, následované zorganizováním samotné aukce, ať již té klasické v aukční síni či online formou. Její výhodou je, že dílo může být nabídnuté velmi širokému okruhu zájemců. Vy jako kupující se každopádně o nic nemusíte starat.

Proč zrovna aukční síň Graciano?

Třeba kvůli jejím bohatým zkušenostem (v oboru pracuje více než tři dekády) a širokému záběru. Vykupuje starožitné obrazy, další starožitnosti, šperky, mince a bankovky. Velmi bohatá je i síť jejích klientů, kteří se navíc neomezují jen na Českou republiku, je mezi nimi i spousta sběratelů ze zahraničí, kteří si za kvalitní kousek neváhají připlatit.

Zkušení specialisté v oboru k vašim službám

Je tak velká šance, že vaše cennost bude prodána opravdu rychle. Síň navíc spolupracuje s nejzkušenějšími specialisty v oboru (prestižní aukční domy ve Vídni) a vyhovět tak může všem stranám. Prodejcům, jejichž cennost vydraží za nejvyšší možnou cenu, i kupcům, kterým zase sežene skvost, pro kterém prahnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *