Bojíte se výdajů za spotřebu energie v zimě? Nemusíte, jednoduše je snižte!

Spotřeba elektřiny v zimním období stoupá v domácnostech až o 77 %. Ušetřit ovšem lze, a to i tehdy, když teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. Šetřit je přitom možné nejen za vytápění, ale i na svícení, jež je frekventovanější než v létě. Zapomenout přitom nelze ani na úspory spojené se spotřebou vody. Víte, jak byste měli co nejvíce šetřit? Ne? Pak se podívejte do E.ON Rádce. Právě tato služba nabízí encyklopedii užitečných informací i specialisty, kteří vám s vaším problémem poradí. My se podíváme ve zkratce, co všechno tato služba nabízí.

Myslete na izolaci objektu!

Mnohdy se mluví o tom, že teplo z domu doslova letí okny. Daleko od pravdy toto tvrzení jistě není. Máte-li stavební otvory osazeny starými dřevěnými okny, izolace bude na minimální úrovni. I proto se vyplatí nákup oken nových, a to plastových, hliníkových či dřevěných. Stejně tak dojde k úspoře energií i tehdy, když zateplíte plášť objektu, krovy, případně stropy. Výbornou volbou je především moderní chytrá izolace. Právě při jejím výběru vám může pomoci konzultace s energetickým poradcem. Pokud se vám náklady na zateplení zdají příliš vysoké, poradci vám pomohou také s podáním žádosti o dotaci.

Úspora elektřiny na mnoha místech

Dosáhnout vysoké úspory elektřiny lze hned několika způsoby. Tím tradičním je výměna neúčinného elektrokotle. Moderní zařízení se vyznačují mnohem vyšší účinností. Interiér nepřetápějte a nakupte si termostatické hlavice na radiátory. Máte-li doma obyčejné vláknové žárovky, vyměňte je za mnohem úspornější LEDky. Jejich spotřeba je minimální a navíc mají dlouhou životnost.

Ani za vodu nemusíte platit peníze navíc

Jak na úsporu vody? Životodárná tekutina se spotřebovává stále ve větším množství. Denní spotřeba na člověka v ČR dosahuje 100 litrů. K dispozici jsou nejrůznější šetřiče vody. Instalace šetřičů je velmi snadná, ušetříte a nebudete ochuzeni o komfort. Není od věci seznámit se i s alternativami využití dešťovky v domácnosti. Na její zadržování a následné užívání se vztahuje i dotace. Využít ji můžete na splachování toalety nebo praní prádla.

Zeptejte se na dotace

Neostýchejte se a využijte E.ON Rádce nabízejícího také informace týkající se rekonstrukce a dotace. Vznést můžete zcela specifický dotaz a energetičtí poradci vám pomohou. Dotace představují poměrně složitou problematiku, takže se vám rady týkající se především administrativy budou hodit. Služba je zdarma a rozhodně nemusíte být zákazníky E.ON, abyste jí mohli využít. S energetickými poradci si můžete sjednat osobní schůzku v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, jsou k dispozici také online: poradce@eon.cz nebo na telefonu: 800 773 344.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *