Zastřešení na zahradě může mít celou řadu forem

Pokud si rádi užíváte zahradních večírků, případně si venku občas chcete něco v klidu přečíst, bylo by ideální, abyste si ve svém zeleném koutě vytvořili alespoň nějakou formu zastřešení.

Nemusí se jednat o nic honosného, nicméně byste na druhou stranu neměli volit ani vyloženě levná řešení. Mohou vás totiž snadno zklamat.

Cenově nejzajímavější možnosti

Toužíte-li po opravdu levném zastřešení, stačí prostě zabodnout do země čtveřici tyčí a natáhnout přes ně nepromokavou plachtu. Uděláte-li to kvalitně, může se jednat o velice dobré řešení, které vás uchrání jak před dotěrnými slunečními paprsky, tak i před případným deštěm. Po vizuální stránce se ovšem nebude jednat o nic extra.

V tomto ohledu jsou daleko lepší slunečníky. Ty nejsou o moc nákladnější a se sluníčkem vám mohou velice dobře pomoci. Co se deště týče, tam už je to samozřejmě horší. Moderní verze slunečníků sice už mají nějakou tu impregnaci, avšak když se pořádně rozprší, většinou se úprku do sucha nakonec nevyhnete.

Tradiční zahradní konstrukce

Chcete-li něco stabilnějšího, co opravdu vydrží, vyberte si zahradní altán dřevěný. Tento druh stavby patří do zahrady více než cokoliv jiného. Jedná se o klasiku, která potěší i nejednoho estéta. Altány bývají po designové stránce velice povedené a vždy fungují jako hlavní dekorační prvek.

Nejedná se však o nic levného, ba právě naopak. Hlavně větší modely jsou docela drahé. Navíc zabírají i celkem dost místa. V případě, že máte pouze klasickou menší zahrádku u domu, volte raději rozměrově přeci jen umírněnější pergolu zahradní dřevěnou.

Pergoly jsou rovněž tradičními zahradními stavbami, ovšem většinou jim chybí okázalost altánů. Ne vždy však jde o negativum. Právě do malých zahrádek je lepší koupit něco menšího, co však splní svou úlohu rovněž více než dobře. Pergoly se pro tuto úlohu určitě hodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *