Koncové měrky přispívají k přesnosti ve strojírenské výrobě. Jaké jsou možnosti při jejich nákupu?

Ti z vás, kteří pracují v průmyslovém odvětví, případně mají vlastní firmu, jež se zabývá strojírenstvím, jistě slyšeli o koncových měrkách a kalibrech. Jde o zařízení, díky nimž jste schopni vyrábět veškeré produkty s maximální přesností, a to až v řádech tisícin milimetrů.

Druhy koncových měrek

V rámci výběru dnes máte možnost volit si z mnoha variant. Tyto důležité prvky, které by neměly chybět prakticky v žádném podniku, jenž se orientuje na strojírenskou výrobu, lze dělit do několik tříd dle jejich přesnosti. Tak kupříkladu s koncovou měrkou třídy K dokážete provést kalibraci nejrůznějších laboratorních zařízení, koncové měrky třídy 0 pak slouží pro dokonale přesné délkové měření, zatímco třída s označením 1 je vhodná hlavně pro nastavování měřicích přístrojů, podobně jako třída 2, jež se hodí také pro běžné měření ve strojírenství.

Důležitou roli hrají materiály, z nichž jsou koncové měrky vyrobené. Moderní sady se vyrábějí především z keramiky, která je vysoce odolná vůči opotřebení. Taktéž lze zvolit koncové měrky z tvrdokovu. Alternativu představují měrky z klasické oceli, ty však nejsou tak odolné.

Nákup koncových měrek

Jde o poměrně sofistikované produkty, tudíž je v tuzemsku nenabízí tolik prodejců. Světlou výjimkou je společnost Michovský TOOLS, jež nabízí měrky v mnoha variantách. Do větších podniků, kde se počítá s větší spotřebou těchto pomůcek, se vyplatí zvolit řešení, které najdete v nabídce koncové měrky – sada. Máte tak možnost si pořídit kompletní sady koncových měrek, a to za zvýhodněných cenových podmínek. Firma, o níž se dozvíte detailní informace na webu meridla.cz, kromě měrek nabízí rovněž kompletní sortiment kalibrů, a to včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *