Vestavěná skříň vyřeší vaši potřebu úložných prostor na míru

Mnohdy si říkáme, že nám stačí klasická šatní skříň. I ty běžné jsou již poměrně velké a poslouží pro velké množství oblečení. Jenomže klasická šatní skříň má ve srovnání s vestavěnou řadu nevýhod a nikdy ji neumíme tak plnohodnotně využít. Proč si pořídit raději skříň vestavěnou?

Pouze vestavěná skříň umí využít prostor do posledního centimetru

Nemusíte dělat kompromisy. Vestavěná skříň dokáže vyřešit prostor na centimetry přesně. Nikde nepřekáží centimetry navíc, ani nezůstávají zbytečné prostory u zdi či nad skříní, které nelze smysluplně využít a velice špatně se též uklízí.

Vestavěná skříň se umí přizpůsobit všemu, co do ní potřebujete ukládat

Běžné hluboké 60cm skříně nelze pořádně využít k ukládání běžných věcí. Ne každý však má k dispozici další prostor pro komody se zásuvkami. Zásuvkové díly však mohou být i součástí vestavěných skříní. V podstatě se vám každá vestavěná skříň umí přizpůsobit nejen svojí kostrou, ale i svým vnitřním vybavením. Když ji plánujete, rozhodně na vnitřní výbavě nešetřete. Mnohdy je dražší než korpus samotné skříně, ale právě vybavení vestavěné skříně ji dělá dokonalým pomocníkem pro vždy uklizenou a přehlednou domácnost.

Kam patří vestavěné skříně?

Vestavěné skříně do ložnice jsou asi nejčastějším řešením. Nahrazují chybějící šatnu. Navíc ložnice mají tradičně jednu volnou zeď, která je pro vestavěnou skříň ideální. Ale umístit ji lze i jinde. Patří do předsíně. Jestliže zde máme méně místa, nechme si ji navrhnout v užším provedení. Sloužit pak bude zejména na boty a na ukládání sezónních věcí, sportovních potřeb i třeba věcí na úklid. Vyřeší však chybějící prostory i v dalších místnostech. Včetně kuchyně či jídelny. Pomůže s úložnými prostory i v dětských pokojících. Designem, velikostí i výbavou jsou vestavěné skříně natolik variabilní, že s nimi můžeme řešit úložné prostory komplexně v celém bytě, dokonce je využít i jako dělící příčky, například pro rozdělení velkého dětského pokojíku na dvě části. V určitém věku děti ocení raději menší pokojík, ale s vlastním soukromím.

Lze to i bez dveří

Běžně se vestavěné skříně montují s dveřmi. Ty jsou často funkčním prvkem, protože jsou opatřeny praktickými zrcadlovými dveřmi. Jenomže skříň může posloužit i jako vestavěná šatna. Dnes jsou i v ložnicích, zejména v na prostor štědrých místech, v módě otevřené šatní skříně bez dveří, umístěné třeba za optickou příčkou, která může být opět korpusem vestavěné skříně. Nebo patříme mezi šťastlivce, kteří mají pro šatnu skutečně samostatnou místnost. A i do ní se hodí vestavěná skříň. Ta umí vždy chytře vyřešit úložný prostor v šatně, navíc na míru velikosti a dispozicím místnosti. Jestli sem umístíte vestavěné skříně s dveřmi, nebo bez, je na vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *