Svěží a čerstvý vzduch v domácnosti zajistí kvalitní klimatizace. Jaké jsou vaše možnosti?

Lidské zdraví ovlivňuje řada faktorů. Jedním z nejdůležitějších je dýchání čistého vzduchu. K tomu, abyste měli doma z tohoto hlediska dobré podmínky, je nezbytné kromě nejrůznějších čističek vzduchu investovat rovněž do kvalitní klimatizační jednotky. Klimatizace dnes zajistí uvnitř domácnosti svěží vzduch v každém ročním období. Jaké druhy zařízení se v obchodech nejčastěji prodávají?

Jednoduché a levné řešení

Pakliže nemáte zrovna desítky tisíc korun nazbyt, přesto však chcete mít doma alespoň v létě příjemné klima a teplotu v momentě, kdy venku panují nesnesitelná vedra, lze zvolit takzvané mobilní klimatizace. Jedná se o zařízení, která vyjdou maximálně na pár tisíc korun. Nemusíte se trápit s nějakým složitým zapojováním a přestavbou v bytě či rodinném domě, klimatizace tohoto typu se pouze zapojí do elektřiny a trubici, jež odvádí horký a vydýchaný vzduch, vyvedete například skrz okno ven. Dá se lehce a dle potřeby přesunovat z jedné místnosti do druhé, a to bez většího úsilí.

Precizní klimatizace na stálo

Mobilní druhy klimatizačních jednotek nejsou ideálním řešením. Pokud chcete v bytě skutečně účinný přístroj, raději u některého z prodejců zvolte takzvanou split klimatizaci. Skládá se ze dvou částí – vnější a vnitřní. Venkovní je upevněna třeba na zdi domu, takže vás během chodu v interiéru nijak naruší. Vnitřní jednotka se pro změnu dá umně zapracovat tak, aby nijak nenarušovala celkový vzhled místnosti.

Alternativou jsou pak multisplit klimatizace, jež mají více vnitřních jednotek, takže se dá naráz klimatizovat klidně celý byt, případně rodinný dům.

Jaké značky jsou oblíbené?

Při volbě klimatizačních produktů je velmi praktické vybrat si ze značkových modelů. Právě na ně se lze plně spolehnout, mají patřičnou výkonnost a dlouhou životnost, problém není ani s případným servisem. Příkladem populárních značek jsou klimatizace Samsung, dále také klimatizace Daikin, potažmo pak klimatizace Panasonic. Výrobky těchto firem jsou dnes už v Česku poměrně snadno dostupné, a to i z cenového hlediska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *