Podívejte se na nejpoužívanější druhy kalibrů

Především ve strojírenských firmách se používají různé kalibry. Jedná se o nástroj, který slouží k porovnávání, nikoliv k měření. S kalibrem tedy snadno odhalíte zmetkové výrobky a další nepřesnosti během několika málo sekund. Pokud tedy chcete zakoupit kalibry, obraťte se na jednoho specialistu, jenž v daném segmentu působí více než dvacet let.

Přesně tak, řeč je o společnosti Michovský-TOOLS s.r.o., jež se orientuje na výrobu kalibrů a měřidel. V nabídce má pestrou škálu variant – závitové kalibry i kroužky různých typů. Více informací najdete na stránce https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/.

Proč jsou kalibry ve výrobní firmě důležité?

S kalibrem snadno zjistíte, jestli obrobek koresponduje s rozměry. Pokud ne, potom se jedná o zmetek a takový výrobek je nezbytné odstranit. Přenastavíte stroj, a tím pádem zamezíte výrobě dalších nekvalitních obrobků.

Setkáte se hned s několika různými druhy kalibrů. Záleží na tom, jaké obrobky potřebujete kontrolovat, protože některé jsou na závity, jiné zase na kontrolu vnějších rozměrů a podobně.

Jaké druhy závitových kalibrů existují?

Současný trh je rozmanitý a k dostání jsou kalibry válečkové, třmenové a závitové. Válečkové kalibry slouží pro kontrolu válcovitých otvorů. Disponují správnou a zmetkovou stranou. Jakmile se správná strana do otvoru vleze, ovšem zmetková nikoliv, výrobek je správný. Pokud by tomu bylo naopak, pak se jedná o zmetek.

Třmenové kalibry zjišťují vnější rozměry, přičemž dobrá strana snadno projde přes hřídel. Poslední skupinou jsou závitové kalibry. Jak už samotný název napovídá, porovnávají vnější i vnitřní závity. Pro vnitřní závity jsou k dostání takzvané trny, pro vnější zase kroužky. Kompletní nabídku najdete na webové stránce https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *