Rustikální kuchyně se hodí do paneláku i na chalupu

Rustikální, stylové, venkovské, někdy i Provence – těmito všemi názvy se nazývají kuchyně, jež v sobě mají špetku romantiky, které se ve svých domovech tak neradi vzdáváme. Správně navržená rustikální kuchyně nebude působit nepatřičně v paneláku ani v moderním rodinném domě. Skvěle též umí doplnit venkovský styl našich chalup.

Ne pro každého je lákavou hypermoderní kuchyňská linka, jejíž jednolitost mnohdy nenaruší ani kování. I to je totiž skryté. Romantičtější povahy touží po rustikálním designu. I ten přitom může být decentní. U rustikálních kuchyní totiž platí staré známé: Méně je někdy více.

Rustikální kuchyňské linky dávají kuchyním neopakovatelný styl

Moderní rustikální kuchyně není žádný protimluv. Skutečně existuje. Je z moderních dřevěných kompozitů, kterým nevadí zvýšená vlhkost v kuchyni. Zdobné prvky zůstaly, včetně profilovaných dvířek, ale pracuje se s nimi decentněji. Nejčastěji jsou tyto kuchyně bílé, v odstínech dřeva, někdy též v pastelových barvách se shabby chic patinou. Ta se hodí zejména na kuchyňské linky v Provence stylu. Rustikální kuchyně mají více profilovaná dvířka a často historizující kování.

Na detailech záleží

Rustikálnost kuchyně je často v detailech. Takovým může být třeba částečně otevřený prostor v lince s využitím zásuvek z ratanu. Často jsou to třeba opláštění kolem digestoře. Rustikálnost vytváří i vetší prosklené příborníky jako součást linky, klidně situovaná mimo hlavní část. Dnes navíc máme možnost pořídit si i moderní vestavěné spotřebiče v rustikálním stylu. To je pak výslední efekt naprosto dokonalým.

Rustikální kuchyně z GABON

Toužíte po krásné rustikální kuchyni? Kuchyňské studio GABON vám splní sen. Rustikální kuchyni na míru vyrobí do paneláku, rodinného domu i na chalupu. Výhodou je, že ve stejném stylu pak můžete doladit i další nábytek v prostoru. GABON vám je totiž schopen dodat i další nábytek na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *