Prozkoumejte parcely na GeoPas.cz

Chtěli byste si prověřit nějakou konkrétní parcelu? Nezajímá vás jen vlastník, ale chcete vědět víc? Rádi byste se dozvěděli něco o tom, co se nachází v okolí, jak daleko se nachází vodní zdroje nebo zda jsou v blízkosti nějaké skládky a nebezpečná místa? Tohle všechno snadno zjistíte online.

Kam se půjdete podívat, pokud vás zajímá konkrétní parcela nebo katastrální území? Pravděpodobně do katastru nemovitostí, který je veřejně přístupný online. Tam však všechny výše uvedené informace nenajdete. Pro ně budete muset zamířit do rozšířeného katastru nemovitostí.

Veřejně dostupná data propojená s lokacemi ČR

Katastr nemovitostí v ČR provozuje Český úřad zeměměřický a katastrální. Za rozšířeným katastrem nemovitostí stojí společnost G-tix s.r.o. G-Tix je skupina programátorů a datových analytiků, jež zajímají otevřená data, a právě ta se rozhodla využít.

Dala dohromady veřejně přístupné datové sady z ministerstev, organizací a institucí a spojila je s údaji vedenými v KN. Výsledkem je GeoPas.cz, rozšířený katastr nemovitostí, který umožňuje nahlížení do katastru v úplně jiném rozměru.

Najděte si parcelu, katastrální území či obec, co vás zajímá

Na GeoPas.cz najdete konkrétní parcelu úplně stejně jako v katastru nemovitostí, tedy buď podle parcelního čísla, nebo vyhledáním na mapě. O parcele se poté dozvíte řadu zajímavých informací od toho, zda na ní sídlí nějaký podnikatelský subjekt, přes informace o znečištění ovzduší až třeba po to, v jaké vzdálenosti se nachází prvky občanské vybavenosti.

Podobně si ale můžete prohlížet i konkrétní obce nebo katastrální území. Třeba takové katastrální území Bystrc v Brně sousedí s 10 dalšími katastry, obsahuje 16 693 parcel, zasahuje do něj 16 chráněných území či zón, je zde 1 znečišťovatel ovzduší, našli byste tu 4 základní školy, 1 střední školu a 7 mateřských škol. Ještě něco vás zajímá? Pravděpodobně to najdete na GeoPas.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *