Přísavky na sklo zlevňují výrobní procesy a zvyšují jejich bezpečnost. Přesvědčte se sami!

Ať již vlastníte výrobní firmu zabývající se produkcí tabulového skla nebo se zaměřujete spíše na instalace okenních výplní či výměnu skel v automobilech, přísavky na sklo zlevní vaši práci a sníží riziko nebezpečných pracovních úrazů, jejichž řešení v konečném důsledku stojí mnohem více času i peněz.

Přísavky na sklo vás chytnou a nepustí

Potřebujete ručně přemístit těleso s nestandardními rozměry a hladkým povrchem? A opravdu chcete dát všanc zdraví svých zaměstnanců či podřízených a poslat je na tento úkol vybavené pouze pracovními rukavicemi? V tom případě riskujete nejen poškození přenášeného břemene, ale i zdraví či dokonce životy svých lidí. Není jednodušší pořídit jim na tyto práce nenáročné pomocníky, kteří zvýší bezpečnost manipulace?

Díky spolehlivosti podtlaku je bezpečnost vždy na prvním místě

Podtlakové přísavky na sklo fungují na principu vakua, které se vytvoří mezi jejím tělem a zdvihaným materiálem. Aby bylo přenášení břemen bezpečné, je potřeba mít jistotu, že podtlak bude stálý. Případnou ztrátu vakua oznámí změna polohy červené rysky na hřídeli pístu. Díky ní je obsluha včas upozorněna na možný problém a může tak optimálně reagovat, například regulací podtlaku pomocí zpětného vzduchového ventilu, který jednoduše ovládá palcem ruky. Manipulace s hladkými předměty je díky tomuto důmyslnému systému velice jednoduchá a bezpečná.

S vakuem ve vaší ruce přemístíte břemena z jakéhokoliv materiálu s hladkým povrchem

Primárně sice slouží vakuové přísavky na přenos velkých tabulí skla, představují však i alternativu k neodborné manipulaci s těžkými břemeny, potřebujete-li bezpečně přemístit výrobky z:

· plastů,

· různých kovů,

· překližky,

· papíru,

· kartonu,

· nebo dokonce přírodního či umělého kamene.

K přemísťování obloukových skel o poloměru nejméně 330 mm je určena speciální vydutá přísavka na sklo s vysokou nosností a přísavným talířem upraveným pro zvedání silných a pevných materiálů, například autoskel. Pro rychlé a úplné uvolnění břemene slouží samostatný vypouštěcí ventil, s jehož spolehlivou funkčností lze počítat u jakéhokoliv hladkého a neporézního materiálu.

S využitím ručních přísavek na sklo přemístíte předměty s hmotností až 79 kg

S využitím těchto pomocníků sice přemístíte i drobné předměty, průměrem talíře od 204 mm do 250 mm jsou však předurčeny především pro zacházení s rozměrnými břemeny. Tento fakt potvrzuje i jejich obvyklá nosnost pohybující se od 50 kg do cca 79 kg. Vzhledem k tomu, že téměř 80 kg si již nikdo na nohu pustit nechce, je potřeba se zamyslet nejen nad výběrem kvalitních přísavek, ale i nad množstvím pracovníků, kterým bude tento úkol svěřen.

Hygienické limity omezují horní hranici hmotnosti břemene na 50 kg

Ve hře je zákon č. 309/2006 o zajištění podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a jím stanovené hygienické limity pro ruční manipulaci břemen. Například pro jednoho muže při občasném zvedání a přenášení je limit nastaven na 50 kg. Proto je před započetím práce potřeba určit hmotnost břemene a minimální počet pracovníků, kteří s ním musí manipulovat současně. Jedině tak máte jistotu, že tento zákon neporušíte.

Zkraťte dobu manipulace s břemeny

Ruční přísavky na sklo vybavené ergonomickou rukojetí z kvalitního kovu zajistí pracovníkům při přenášení hladkých objemných břemen dostatečný uživatelský komfort, který je předpokladem vysoce efektivní práce. Čas, který díky použití vakuových přísavek na sklo ušetří, se vrací v podobě zkrácení doby celého pracovního postupu. Finanční návratnost ručních vakuových přísavek se tak pohybuje v závislosti na charakteru výroby v řádech několika měsíců.

Plánujete pro svoje podnikání přísavky na sklo pořídit?

Nebo je již dokonce aktivně používáte?

Jakou úsporu vám přinesly? Pochlubte se v komentářích!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *