Inovované modely odsavačů par MORA

Většina se mylně domnívá, že základem kuchyně je sporák a pracovní deska. Tolik pozornosti se ale většinou už nevěnuje digestoři, která je stejně důležitá. Bez správné digestoře se budou v kuchyni hromadit výpary a pachy, a to vše se může rozšířit do celého bytu, což není zrovna příjemné. Digestoř neboli odsavač par udržuje v místnosti čistý vzduch bez pachů, par a zamezuje tak i vzniku plísně. Na výběr je mnoho typů komínové, podstavné a vestavné. Česká značka MORA v letošním roce představila všechny tyto typy v inovovaných verzích.

Veškeré nové modely disponují jen samými plusy pro spotřebitele. Mají lepší průtok vzduchu, silnější motory, vyšší třídu energetické účinnosti, vyšší třídu proudění a disponují led osvětlením.

Mezi nejtišší odsavače par řadíme ty odsávací komínové. Neumožňuje-li vám ale dispozice vaší kuchyně odtah, spokojit se budete muset i s hlučnější variantou. Hlučnost se pak označuje zkratkou dBA a čím nižší dBA je, tím je samozřejmě odsavač par tišší.

Komínové digestoře jsou výkonné a představují designový prvek v každé kuchyni. Hodí se do velkých kuchyní, které mají možnost odtahu komínem. Vybírat můžete z několika nových modelů. Krásnou dominantou se stane elegantní černo – nerezová digestoř MORA OV 643 GX s tlačítkovým ovládáním, 3 výkonovými rychlostmi a s hliníkovými filtry, které dokonale odstraní nejen mastnotu, ale také pachy. Díky zkosené přední části zaručuje dostatek prostoru pro hlavu a vy se už nemusíte bát, že narazíte hlavou na hranu. LED osvětlení perfektně osvítí varnou plochu a připravovaný pokrm je lak dokonale vidět. Digestoř lze použít i formou vnitřní cirkulace vzduchu. Samozřejmostí je i zpětná klapka. Uvítáte i možnost mytí hliníkových tukových filtrů v myčce a tím udržovat odsavač v perfektním stavu bez zbytečné námahy.

cena: 5 990 Kč

Do menší kuchyně, je lepší sáhnout po výsuvné, vestavné variantě. Hodí se ideálně do menších nebo středních kuchyní, kde bohatě postačí. V době nečinnosti ji lze zasunout a je zcela nenápadná. Při šikovném výběru splývá s linkou a téměř se ztratí. Vestavěný výsuvný odsavač par MORA OT 670 X je v nerezovém provedení a s výkonem 372 m3 / h spolehlivě odstraní z kuchyně všechny nežádoucí pachy. Motor s horním odtahem je skrytý uvnitř skříňky, a tak dokonale splyne s kuchyňskou linkou. Na tlačítkovém červeně podsvíceném ovládání lze zvolit 3 rychlosti. Praktický je také časovač, díky kterému nastavíte časový limit, po jehož uplynutí se odsavač automaticky vypne. Můžete tak po uvaření nastavit dobu odsávání a už nepřemýšlet nad jeho vypnutím. I zde můžete hliníkové filtry proti mastnotě, snadno umývat v myčce. Při dokoupení uhlíkových filtrů lze odsavač provozovat i na recirkulaci.

cena: 4 990 Kč

Příliš nápadné nejsou ani podstavné digestoře. Instalují se pod kuchyňskou skříňku, nebo volně nad sporák. Obecně bývají menší, takže se hodí do menších kuchyní. Značka MORA nabízí u podstavných digestoří široký výběr barev a velikostí, které jsou vždy cenově velice příznivě dostupné. Podvěsný odsavač par MORA OP 642 X v šířce 60 cm, v nerezovém provedení s výkonem až 265 m3 / h překvapí, jak spolehlivě odstraní nepříjemné pachy a mastnotu. V přední části je 3rychlostní tlačítkové ovládání včetně LED osvětlení. I zde tukový filtr proti mastnotě můžete umývat v myčce a samozřejmostí je i použití formou recirkulace.

cena: 3490 Kč

Mezi novinkami najdete modely v bílé barvě, nerez, nerez + černé sklo, stříbrné a pro ty co ocení tmavší barvy jsou k dispozici i modely v hnědé barvě. Zkrátka vybere si úplně každý.

Tip, jak správně vybrat právě pro vaši kuchyň vhodnou digestoř:

Zaměřte se na odpovídající výkon. Tady platí opravdu jednoduché pravidlo – čím větší máte kuchyň, tím větší by měl být výkon odsavače par.

A jak zjistit správný výkon odsavače?

Na základě intenzity používání odsavače byl měl být schopen během jedné hodiny vyměnit vzduch v místnosti 5x až 10x. Výkon adekvátního spotřebiče pro vaši kuchyň pak spočítáte jednoduchým vzorcem:

Vynásobte rozměry vaší kuchyně v metech (délka x šířka x výška) = m³

Výsledek vzduch (m³) vynásobte 5–10 x (průměrná výměna vzduchu za hodinu)

Výsledná hodnota je doporučený výkon odsavače v m³/h.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *