Při výběru sedací soupravy myslete na několik důležitých aspektů

Sedací souprava je dominujícím prvkem obývacího pokoje, přičemž při výběru byste měli zohlednit především velikost a tvar, potom i barvu a materiál. Stejně tak je nezbytné vzít v potaz i ostatní vybavení v místnosti, aby jednotlivé kusy nábytku dokonale ladily. V následujících řádcích vám poradíme, na co nezapomenout při nakupování sedací soupravy.

Velikost je alfou a omegou, protože sedací souprava by neměla zabrat velkou část místnosti, ale zároveň by se v prostoru neměla ztrácet. Velké oblíbenosti se těší rozkládací sedací souprava rohová, která může občas nahradit i postel.

Pravidlo dvou třetin

V případě, že chcete dosáhnout správných proporcí, sáhněte po pohovce, která zabere zhruba dvě třetiny stěny. Samozřejmě platí pravidlo, že čím je sedací souprava větší, tím více hostů se na ni vleze, nicméně ne za každou cenu. Pokud potřebujete ještě další místo k sezení, nabízí se vám doplňková křesla a taburety.

Hloubka

Délka je samozřejmě důležitá, ovšem zapomínat byste neměli ani na hloubku. Pamatujte na to, že čím je hloubka větší, tím hůře se na pohovce sedí, protože se špatně opřete. I když taková sedací souprava vypadá pohodlně, ve výsledku komfortu příliš nenabídne.

Účel

Sice jsou rozměry místnosti zásadním faktorem při rozhodování, nicméně nezapomeňte se zamyslet i nad způsobem využití místnosti. V obývacím pokoji s televizí, kde trávíte čas s rodinou, je vhodná velká rohová sedačka. V případě, že k vám často chodí návštěvy, jako společensky vhodnější se nabízí dvě menší pohovky umístěné proti sobě.

Pokud hledáte prodejce sedacích souprav, podívejte se do nabídky internetového obchodu Inelis. Jedná se o prodejce sedacích souprav, dále pak i křesel, solitérů, židlí, jídelních stolů či konferenčních stolků. V produktovém portfoliu najdete kromě zmíněného ještě i čalouněné postele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *