Pračka a sušička k sobě neodmyslitelně patří

Prát potřebuje každý. Na rozdíl od našich předků to už nemusíme nějaký ten pátek dělat ručně. Máme k tomu odpovídající stroj, a sice pračku. Ta samotná už ovšem často nestačí. Kdo chce mít prádlo nejen dobře vyprané, ale také suché, ten by měl uvažovat i o sušičce.

Je lepší koupit nový stroj

Pračky už jsou víceméně ve všech českých domácnostech. Na valše dnes již nepere nikdo. Ne všude ovšem používají moderní stroje. Jsou lidé, kteří často perou na dvacet let starých mašinách, které jsou nejen extrémně hlučné, ale hlavně žravé.

Ještě donedávna se nejednalo o kdovíjak zásadní problém, avšak při současných cenách elektrické energie je dobré uvažovat o investici do nové pračky. Ty moderní jsou totiž daleko úspornější než obstarožní verze, a navíc se mohou pyšnit i celou řadou zajímavých programů.

I když může nová pračka docela zacloumat s rodinným rozpočtem, zvláště pak vyloženě úsporný model, stále se jedná o dobrý kup, jenž se už ve střednědobém horizontu bude rentovat.

Pračka se sušičkou

Při výběru nové pračky by měla být spotřeba na prvním místě, ovšem je dobré přemýšlet i nad funkcemi. V současnosti jsou velmi oblíbené pračky kombinované se sušičkami. Tyto verze umí nejen prát, ale rovněž vysoušet prádlo.

Někdo by mohl namítnout, že mnohem levnější je ho prostě pověsit v létě na balkón, v zimě doma na sušák. Takovéto řešení je ovšem daleko zdlouhavější, nemluvě o zvýšené vlhkosti, která se během sušení v interiéru běžně tvoří.

Zvýšená vlhkost v pokoji může v konečném důsledku znamenat i zaplísněné stěny, jejichž oprava obvykle stojí mnoho práce i peněz. Zbavit se plísní rozhodně není nic snadného.

Sušička toho navíc umí mnohem více. Zvládne prádlo zbavit všech alergenů typu chlupy či pyly a také ho dostatečně změkčit, aniž by byla použita aviváž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *