Jak snížit spotřebu elektřiny?

Komu letos nebo příští rok končí fixace, ten se už může pomalu připravovat na pořádné navýšení ceny elektrické energie. Mnohým domácnostem narostly s přechodem na nové ceníky náklady spojené s elektřinou o několik desítek procent.

Kdo se chce takovéhoto šoku vyvarovat, měl by již teď myslet na zadní vrátka a začít odebírat méně. Kupodivu to není zase tak složité.

Významné maličkosti

Dobrou zprávou je, že není nezbytné se kvůli šetření kdovíjak omezovat. Celá řada nových opatření nemá na komfort dnešního člověka žádný nebo jen malý vliv.

Asi tím nejjednodušším způsobem, jak ušetřit pár kilowattů ročně, je prosté zhasínání. V mnoha domácnostech se svítí i přes den, případně v místnostech, kde se aktuálně nikdo nenachází. Takovéto chování stojí peníze a je potřeba si na něj dávat pozor.

Dobrým způsobem šetření je také vypínání přístrojů. Mikrovlnná trouba, televize nebo třeba rádio odebírají energii ze sítě i ve chvílích, kdy nepracují. Jsou totiž v režimu stand-by, který se dá většinou identifikovat pomocí svítící diody. Tyto elektrospotřebiče je dobré vytahovat ze zásuvky, když nejsou aktuálně potřeba.

Vhodná světla

Pokud už je potřeba svítit, rozhodně není ku prospěchu používat zastaralé vláknové žárovky. Ty jsou opravdovými energo žrouty. Daleko prozíravější je nainstalovat si spořivá LED světla, jež mají několikanásobně nižší spotřebu.

Efektivní osvětlení LED nachází své využití nejen v domácnostech, ale také v kancelářích, v obchodech, na sportovištích či v průmyslu. V mnoha městech se už používá i v rámci veřejného osvětlení.

Dobrý obchod

Vzhledem k velkému množství různých LED produktů je vhodné navštívit rovnou obchod typu Silring, kde je možné najít prakticky vše, co se v tomto segmentu dá pořídit. Je sice často nezbytné důkladně prozkoumat všechny kategorie na webu, nicméně v tomto případě se vynaložený čas rozhodně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *