Nejlepší burgery? Ty z kvalitních surovin

Burgery, hamburgery, cheeseburgery… Pro mnohé ještě stále symbol fastfoodů. Někteří je z principu odmítají, protože jde o rychlovky, které vám tzv. zaplácnou žaludek. Jiní si je tu a tam dají, protože jsou ve spěchu. Burgery proto nevnímají jako kvalitní jídlo. To je ale velký omyl. Kvalitní, obložená bulka může být i na menu luxusních restaurací.

Kde koupit dobrý burger?

Rozeberme si burger. Žemle, maso, zelenina, dresing. Ano, samozřejmě bulka může být gumová, maso jako podešev, zelenina mdlá, omáčka koncentrovaná chemií. Ale když se na to podíváme z druhé strany. Čerstvě opečená a křupavá žemle. Šťavnaté masíčko. Čerstvá zelenina. A na vrch luxusní omáčka, která všechny chutě propojí. Když si šéfkuchař s burgerem opravdu vyhraje, je to gastro zážitek. Záleží, co se mezi bulky dá. Doslova. V tomto pojetí vám proto v restauraci www.mezibulky.cz připraví nevšední menu. I ve sféře burgerů se dá totiž hojně experimentovat. Tyto burgery Břeclav dostanete v BIO kvalitě, protože zde odebírají maso, které pochází z plemene Aberdeen Angus od rodinné farmy Rudimov z CHKO Bílé Karpaty. Zvířata zde tak žijí v krásných podmínkách, celoročně se pasou na loukách. Kvalita je osvědčena i oceněním v soutěži česká biopotravina roku 2020, kterou získala vlastní bourárna farmy, Maso z Lúky. Nejen maso, ale i další suroviny (majonéza, kečup, omáčky, nakládaná zelenina) pochází z vlastní produkce burgrárny hamburgery Břeclav.

Luxusní burgery neškodí linii

Opravdu kvalitní burgery nemusí být v rozporu s fitness jídelníčkem. Když si dáte burger spíše v první polovině dne, vaše tělo jej zpracuje. Pokud je navíc z kvalitních potravin, prospěje vám živinami více než některé umělé suplementy. Ostatně si srovnejte, jestli vašemu tělu nebude lépe po salátku, rajčátkách a dobrém mase než po něčem v prášku. Samozřejmě je to otázka housky z mouky. Nemusíte si ji dávat nebo sníst celou. A pečené maso s tukem? Opravdu kvalitní maso nemusí být prorostlé a trocha tuku na pečení? Vždyť naše tělo tuky potřebuje, aby mohlo mít energii třeba na cvičení. Žít a jíst v souladu s přírodou je nejlepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *