Konferenční stolek k sedací soupravě zkrátka patří!

Bez konferenčního stolu by obývací pokoj nebyl kompletní, nezdá se vám? Nehledě na to, že bychom neměli kam odkládat kávu, čaj, sklenku vína či dálkové ovládání. Zkrátka vše, bez čehož se během lenošení u televize neobejdeme.

Možnosti trhu jsou přímo nepřeberné. Najdete na něm konferenční stolky z masivu, ratanové, skleněné, kovové, dřevěné, se šuplíky nebo třeba na kolečkách. Na vyhledávači a porovnávači nábytku inhaus.cz, na němž je možné sehnat nábytek, křesílka, pohovky a dekorace z mnoha e-shopů, jsou k dostání i velmi zajímavé konferenční stolky designové. A jaký model zvolit?

Vycházejte ze stylu obývacího pokoje

Při odpovědi na tuto otázku vždy vycházejte z celkového ladění vašeho obývacího pokoje. Zřejmě uznáte, že moderní konferenční stolek bude v obýváku v rustikálním stylu působit jako pěst na oko. A obráceně. V některých případech je ovšem možné udělat výjimku. Jedná se o případy, kdy si pořizujete již zmíněný výrazný designový solitér. V tom případě má i ve velmi moderním interiéru své místo třeba stolek starožitný, obzvláště pokud mu dovolíte náležitě vyniknout. 

Vybíráme konferenční stolek

Výběr konferenčního stolku doporučujeme podřídit především obývací stěně a sedací soupravě. Máte-li ve svém obýváku například stěnu z masivu, pořiďte k ní i konferenční stolek ze stejného materiálu. Poměrně volnou ruku máte v případě moderního obýváku, v němž se bude vyjímat stolek skleněný, kovový i designový. Svou roli ovšem hraje i barva. Zde můžete jít cestou podobného odstínu, nebo naopak kontrastu. K bílé obývací stěně se tak nebojte pořídit černý konferenční stolek a obráceně.

Jaký rozměr?

Důležitým parametrem je i rozměr konferenčního stolku. Zde doporučujeme vycházet především z velikosti obýváku a sedací soupravy. Čím rozměrnější sedačka, tím si žádá větší konferenční stolek. Malý stoleček u velké sedačky zanikne a příliš rozměrný malou sedací soupravu či pohovku upozadí, což rozhodně není žádoucí.

Tak už víte, jaký stoleček si pořídíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *