Dražby nemovitostí umožňují získat nové bydlení za výhodnou cenu

Koupě nového bydlení se dá provést mnoha způsoby. Klasická cesta, kdy si vyberete novostavbu, případně se rozhodnete pro koupi již používaného bytu či rodinného domu, který původní majitel prodává, bývá dosti drahou záležitostí. Zajímavým řešením je však vydražení objektu.

Co jsou exekuční dražby?

Dražby nemovitostí jsou stále častějším jevem a nové bydlení takto získává poměrně značné množství lidí. Do značné míry neobjevenou je však dražba nemovitostí v exekuci, kdy je nutné objekt prodat v důsledku toho, že se předchozí majitel dostal do platební neschopnosti a je nucený na základě soudního rozhodnutí nemovitost prodat, aby měl na zaplacení svých závazků. Exekuční dražby nemovitostí jsou veřejně přístupné, takže na nemovitosti v dražbě může přihazovat každý, kdo se řádně zaregistruje a postupuje dle stanovených podmínek.

Portál dražeb nemovitostí nabízí poměrně značné množství akcí, v jejichž rámci máte možnost si pořídit nové bydlení za mnohdy výrazně lepší cenu, než pokud byste tutéž nemovitosti kupovali přímo od předchozího majitele za obvyklou tržní hodnotu.

Možnosti provádění dražby nemovitostí

Dražby a exekuce nemovitostí mohou pomoci oběma stranám. Jak vám, jestliže hledáte nový byt či dům, tak i dlužníkům, kteří prodejem splatí všechny své závazky, potažmo alespoň jejich část.

Samotná dražba nemovitostí se provádí za osobní účasti zájemců, další možností jsou pak online exekuční dražby nemovitostí, kdy registraci a příhozy provádíte přes internet. To je samozřejmě daleko pohodlnější a rychlejší proces.

Pakliže se tedy v blízké době chystáte na koupi nového rodinného domu, bytu, případně třeba skladu apod., je dobré se podívat na příslušný portál dražeb nemovitostí. Možná zjistíte, že vás koupě nemusíte vyjít tak draho, jak jste si doposud mysleli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *