Pro jaké typy staveb a prostor se hodí foukaná tepelná izolace?

Foukaná tepelná izolace je s pomocí speciálního přístroje aplikována foukáním do špatně přístupných míst, ale i volně do prostoru. Vhodným kombinováním foukané izolace dosáhneme rovnoměrného izolování celého objektu jak v dutinách, tak i podél stěn, stropů a podlah. Technologie foukání je výhodná obzvláště v místech, jako jsou duté trámové stropy, podlahy, duté příčky a podobně. V případě, že se použije mokrý nástřik a přidá se pojivo, dají se perfektně izolovat i fasády, na něž se následně montuje odvětrávací fasádní systém. Foukaná izolace může být celulózová nebo minerální.

Minerální izolace se hodí jako protipožární materiál, ovšem nepleťte si ho se skelnou vatou

Minerální izolace Climastone je izolační materie zhotovená z minerální vlny společností CIUR. Technologie aplikace je totožná jako v případě Climatizeru Plus – foukáním do dutin nebo do dutých prostorů. Na izolované povrchy se neprovádí mokré stříkání. Materiál je granulát, který byl vyroben z minerální vlny. Výroba materie se zakládá na systému rozvláknění taveniny směsi hornin a dalších směsí a přísad. Vzniklá minerální vlna se na výrobní lince následně zpracovává do konečného tvaru granulátu. Vlákna jsou po celém povrchu hydrofobizována. Tento granulát je používán jako polotovar pro další aplikaci foukané izolace. V konstrukci je třeba tento materiál chránit proti negativnímu působení povětrnostních vlivů. Minerální vlna se balí do PE pytlů a je uzavřena plastovou zdrhovací páskou. Je třeba ji přepravovat v krytých dopravních prostředcích, aby nenavlhla či totálně zmokla. Stejně tak je třeba minerální izolaci skladovat ve skladech, kde je skutečně suché prostředí a je tam dostatečná ochrana proti meteorologickým vlivům.

Ceník foukané izolace je totožný pro všechny typy izolací – 900 Kč za krychlový metr

Zájemci o izolace si můžou na stránkách prohlédnout ceník foukané izolace, jenž má neměnné hodnoty. Stojí 900 korun za metr krychlový. A je jedno, zda foukáte do stropní a vodorovné konstrukce volným vodorovným foukáním, nebo objemovým plněním do uzavřené dutiny krovů, šikmých konstrukcí a stěn či svislých konstrukcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *