Pergola aneb Venku jako doma

Léto se dostavilo víc než o měsíc dřív.

Ať už seriózní ekologové a astronomové nebo šarlatánští astrologové věští o globálním oteplení cokoli, faktem je, že se nám v čím dál delší teplé části roku právě teď a tady nechce být uvnitř.

Ne každý umí docenit, že žijeme v půvabně pestrém, nikoli však extrémním, podnebném pásmu, kde dlouhodobě netrpíme ani pouštním suchem ani subarktickým vlhkem, ale mírně zakoušíme horka, vlhka i zimy.

Posezení předsunuté před obývací pokoj, kuchyň nebo jiný obytný prostor je báječná relaxační i velmi praktická záležitost.

Zajistí zvětšení obytné části domu i prožitek volného prostoru, kterýžto dává větší rozměr nejen lidským příbytkům, ale i rozletu osobnosti.

Před ranní rosou, deštěm a přílišným sluncem sebe i nábytek ochráníme snadno pergolou nebo markýzou. Záleží na místě a požadované funkci, přičemž i funkce dekorační není zanedbatelná. Vkusně vybraná markýza umí architektonicky oživit i zcela fádní fasádu a třeba dřevěná pergola vytvoří středomořský flér. (foto a více info na designovém webu www.maron.cz). Pokud použijete program na kreslení, budete navíc i přesně vědět, jak bude vaše nová pergola vypadat.

Libůstkou společnosti Maron CZ je pak pohyblivé zastřešení pergol, které je vyrobené ze speciální zesílené třívrstvé tkaniny Precontraint 602. Bez problému odolává dešti, kroupám i velmi silnému větru. Zároveň je tkanina nepromokavá, nehořlavá a odolná vůči UV záření, takže si zachovává svou barvu.

Zastřešené venkovní posezení je kouzelné i prodloužením outdoorové sezóny oběma směry, a to do jara i do podzimu. Letošní jaro už nestihnete, neb po zimě nastoupilo navzdory kalendáři rovnou letní počasí, ale astronomické léto a podzim můžete klidně romanticky užívat s „krásnou markýzou“, aniž by vaše žena žárlila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *