Jak zavěsit truhlík? Návod krok za krokem

Zavěšení truhlíku není vůbec obtížné. Připravili jsme pro vás návod, díky kterému jej zvládne úplně každý. Stačí se řídit kroky v článku.

Květiny provoní a oživí zahradu i domácnost. Pokud jste se tedy rozhodli, že jimi vylepšíte terasu nebo jiné venkovní prostory, přinášíme vám návod, jak zavěsit květinové truhlíky. Provedeme vás pečlivě každým krokem až do chvíle, kdy bude truhlík pohodlně viset na stěně.

Bezpečnost především

Nejen v panelovém bytě, ale i v domě se přesvědčte, jestli zavěšení nebrání žádné bezpečnostní předpisy. Případně si ověřte, jestli truhlík nemůže nikoho zranit. Veškerou škodu byste totiž museli hradit vy. Pokud ale máte jistotu, že se nemůže nic stát, pusťte se do výběru truhlíku.

Ten si pořiďte dostatečně velký a zároveň tak malý, aby mohl být zavěšený na terase. Dovnitř nasypejte keramzit, štěrk nebo střepy z hliněného květináče. Navrch přidejte dostatečnou vrstvu zralého kompostu. Růst květiny můžete následně podpořit pravidelnou dávkou kapalného či granulovaného hnojiva. 

Jaké použít závěsné háky?

Dbejte na to, aby měly závěsné háky na truhlíky ochrannou plastovou vrstvu. Nebojte se sáhnout ani po těch pozinkovaných, protože ty vám nezreziví. Je také nutné, aby každý jeden hák na truhlík pevně držel a nehýbal se. Zpozorněte zejména ve chvíli, kdy háky na zavěšení truhlíků připevňujete k zábradlí balkónu. Jakékoliv poškození zábradlí by totiž mohlo vést k uvolnění a následnému pádu truhlíku.

Konečná montáž

Teď už vás čeká jen montáž. Nezapomínejte na to, že truhlíky by měly viset v takové výšce, aby nikomu neublížily. Volte také taková bezpečnostní opatření, aby k žádnému neštěstí nemohlo dojít. Výběr kvalitních hmoždinek a dobrého závěsného háku na truhlíky je tedy nezbytný. Do kamenné zdi se hodí univerzální 6mm hmoždinky. Chystáte-li se montovat těžký truhlík, pak raději sáhněte po 8mm hmoždinkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *