Balík do Maďarska vyjde na 250 korun bez daně

Ať už jste kancelář s více pobočkami po evropě, e-shop, nebo společnost zajišťující výrobu a prodej, pravděpodobně se objevíte v situaci, kdy potřebujete odeslat balík do Maďarska. Postupy odeslání dokumentů, balíků nebo celých palet jsou logisticky podobné, nicméně největší rozdíly budou samozřejmě v ceně.

Kolik zaplatím za odeslání balíku do Maďarska?

Cenu vždy určuje hmotnost balíku a rychlost jeho doručení. Tyto dvě veličiny mají ve světě logistiky velkou váhu. V našem případě jsme schopni se dostat na ceny okolo 250 korun při standardním doručení zásilky o celkové hmotnosti 1 kg. Uvažujeme li o odeslání většího balení, můžeme se dostat i na částky okolo 4 tisíc korun. To by byla cena za doručení balíku o hmotnosti 100 kg.

Jaká mohou být omezení na celnici v případě odesílání zboží do Maďarska?

Jelikož budeme posílat do země Evropské unie, nemusíme mít obavy při odesílání většiny standardních položek. V případě, že potřebujeme odeslat některé speciální položky jako jsou léky, můžeme mít problémy s odesláním většího množství než je pro osobní potřebu. V každém případě je velmi dobrý nápad zkontrolovat celní podmínky ještě před samotným odesláním.

Maďarsko je zemí s bohatou historií a skvělým jídlem. Co na nás čeká za hranicemi?

Hlavní město Budapešť je jedním z nejvyhledávanějších měst Evropy a jeho krásy objevují miliony turistů ročně. Budapešť nabízí svým návštěvníkům nejeden okouzlující pohled na jednotlivá městská zákoutí. Někteří lidé by mohli Budapešť přirovnat k Praze. Čím jsou si tyto metropole podobné? Hlavní podobností, která je evidentní na první pohled, je samozřejmě rozložení města po obou stranách hlavní dominantní řeky, která proudí skrz celým městem. Na rozdíl od pražské Vltavy, tady proudí řeka Dunaj. Mosty spojující obě strany města jsou až nápadně podobné a některá místa nabízejí obdobné výhledy.

Další zajímavostí Budapeště jsou například místní termální lázně, které jsou svojí rozlohou jedny z největších v Evropě a dodnes jsou funkční a oblíbené mezi místními i turisty. Neposlední podobností mezi Prahou a Budapeští je například vyvýšené umístění lokálního hradu, které z určitého úhlu připomíná pohled na ten pražský.

Hlavní dominantou Budapešti je bezpochyby gotická budova parlamentu, která jednoznačně patří mezi místní architektonické skvosty a je stále využívána k politickým shromážděním místní vlády. Zajímavou podobností je také například místní dům opery, který vypadá téměř identicky jako budova Národního divadla v Praze. Tyto architektonické soulady jsou pravděpodobně způsobeny určitým jednotným stylem, který spojoval některé země bývalého Rakouska Uherska.

Maďarsko proslulo také kvalitou svého jídlo. Již tradiční pálivý nádech pokrmů je tradiční pro místní kuchyni. Všudypřítomná pálivá paprika slouží jako tradiční základ kvalitních jídel. Znáte například Segedínský guláš? Ten je pojmenován po jednom z největších měst Maďarska Segedínu. Druhou velmi známou potravinou, která nese jméno Maďarského města je již tradiční Debrecínská šunka, nesoucí název po druhém největším městě Debrecín.

Jaké je ekonomické podnebí Maďarska?

V současnosti je Maďarsko také vyhledávanou firemní destinací, do které se nejedna společnost rozhodla expandovat své aktivity nebo výrobu. Čím je způsobena tato oblíbenost? Maďarsko nabízí kvalitní pracovní sílu, výhodnou lokalitu uvnitř Evropy s šikovným napojením na sousedské státy.

Které státy to jsou?

  • Rakousko
  • Ukrajina
  • Slovinsko
  • Chorvatsko
  • Slovensko
  • Rumunsko
  • Srbsko

Další nespornou výhodou jsou také nižší provozní náklady oproti jiným Evropským zemím spojené s dobrou dopravní infrastrukturou. Maďarsko je také velmi populární destinací Českých e-shopů a hned po Slovensku patří k jedné z nejčastějších destinací expanze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *