EL-MIK instaluje moderní ozvučení pro školy

Zvonění, které si ze svých školních let pamatujete vy, už v současnosti není příliš časté. Daleko častěji děti do lavic zvou příjemné melodie. Právě ty do českých škol šíří společnost EL-MIK, jež ve školách instaluje systémy ozvučení.

Firma EL-MIK vznikla v roce 1994. Zpočátku se zabývala opravou a servisem obecních rozhlasů, dnes její pole působnosti zahrnuje obecně rozhlasovou a ozvučovací techniku. Rozhlasy pro obce stále dodává, stejně tak montuje ozvučení škol, sportovních hal, nádraží, kulturních domů a jiných budov. Více informací se dozvíte přímo na webových stránkách firmy – https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/.

Ústředna melodického zvonění dává bohaté možnosti

Základem ozvučení pro školy je tzv. ústředna melodického zvonění. Tento přístroj se stará o zapnutí školního rozhlasu a odvysílání zprávy o přestávce (melodie). EL-MIK dodává ústřednu společně s SD kartou s připravenými profily zvonění. Zvonek může být klasické zvonění, melodie nebo kombinace hudby s mluveným slovem.

Prostřednictvím ústředny lze samozřejmě přenášet i mluvené slovo živě. Ovládání není složité, firma vás při instalaci zaučí.

Zvonění se synchronizuje s časem

Ústředna však nehlídá pouze školní rozhlas. Běžně se s ní propojují také hodiny, čas je synchronizován pomocí přijímače přesného času DCF nebo GPS. Změna letního a zimního času probíhá automaticky. Systém je navíc připravený fungovat i v případě výpadku energie. Bez napájení zvládne fungovat minimálně týden.

Nechte si navrhnout systém na míru

Kromě ústředny je ve škole nutné nainstalovat vhodné reproduktory s vysokou citlivostí a dobrou srozumitelností mluveného slova, analogové nebo digitální hodiny dle vašeho výběru. Pro každou školu se systém navrhuje na míru podle požadavků, velikosti školy a dalších kritérií. Stačí se ozvat. Kontakt najdete na webu firmy EL-MIK: https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *