Dobré víno může být i zdraví prospěšné

Alkohol člověka provází již od dob, kdy se nám podařilo zkvasit první ječmen. Ovšem až od chvíle, kdy jsme se naučili pěstovat a kvasit vinnou révu, si člověk mohl alkoholický nápoj i patřičně vychutnat. Nicméně víno není pouze chutné, ale může rovněž prospět vašemu zdraví.

Stačí pár doušků denně

Víno patří mezi nejoblíbenější nápoje vůbec, takže je velice příjemné vědět, že se řadí i mezi ty nejzdravější. Je pravda, že léčivé účinky jsou spíše připisovány červenému vínu, nicméně ani popíjením bílého vína si rozhodně neublížíte.

Samostatnou kapitolou je pak podzimní burčák, který mimo jiné obsahuje obrovské množství různých vitamínů, takže se jeho konzumace vyloženě doporučuje. Samozřejmě pouze v omezeném množství. Není potřeba se kvůli zdraví opíjet, většinou stačí jen pár hltů.

Je také dokázáno, že i šumivá vína, třeba v podobě pravého šampaňského, mají obdobné účinky na fyzické i duševní zdraví jako vína klasická. Doporučuje se však sekty popíjet spíše při výjimečných příležitostech. Jednak ty opravdu kvalitní jsou docela drahé, jednak vás po nich může bolet hlava.

A jaké přesně tedy mají nápoje z kvašené vinné révy účinky pro naše zdraví?

Vylepšují imunitu

Víno obsahuje velké množství tříslovin, které pozitivně ovlivňují celý imunitní systém. Když je budete doplňovat v pravidelných intervalech, vytvoříte si tak lepší ochranu před nachlazením a dalšími virózami.

Působí proti stresu

Všudypřítomný stres je dnes jedním z největší světových zabijáků. Ve víně se nacházejí látky, jež pomáhají produkovat serotonin, hormon štěstí. Ten je dokonalou zbraní mimo jiné i právě proti stresu.

Snižuje riziko cukrovky

Pravidelným popíjením vína se můžete vyhnout i cukrovce. Pokud se však budete stravovat špatně, ani denně vypitá flaška vás před diabetem nezachrání.

Likviduje tukové buňky

Některé odrůdy vín mají dokonce schopnost likvidovat tukové buňky v těle. Díky tomu je pak hubnutí brnkačka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *