5 tipů, k čemu je dobrá magnetická lišta na nože

Magnetická lišta na nože šetří samotné nože, čas, prostor v kuchyni a dá se k ní přicvaknout i něco jiného. Podívejte se, které lišty na nože si můžete pořídit a na co všechno se vám mohou hodit.

Plastová magnetická lišta na nože ve dvou barvách

Lišta pro nože bývá nejčastěji vyrobená z plastu nebo dřeva. Plastová magnetická lišta na nože je levnější než dřevěná, obsahuje silné feritové magnety. Bývají dostupné například bílé magnetické lišty na nože nebo lišta v černé barvě, s délkou okolo 35 cm.

Na magnetickou lištu z plastu se vejde 7 až 8 nožů, podle jejich velikosti. Sada obsahuje také materiál na připevnění.

Luxusní magnetická lišta na nože z tvrdého dřeva

Pořídit si můžete také ručně vyráběnou magnetickou lištu na nože ze dřeva ořešáku nebo dubu s délkou 39 cm. Jsou určené pro připevnění 4–6 nožů.

Kromě jedinečného vzhledu mají výhodu také v tom, že se magnety nožů nijak nedotýkají, protože ani nejsou vidět. Dřevěná lišta na nože vypadá jen jako běžný kousek hezky opracovaného dřeva. Ale když k ní nůž přiblížíte, na lištu se přicvakne.

Silné neodymové magnety, které od nožů odděluje slabá vrstva dřeva, jsou v ní schované. Dřevěné lišty UNIMAG jsou napuštěné směsí lněného oleje, pomerančového oleje a včelího vosku.

5 výhod, proč je dobré mít magnetickou lištu na nože

V čem jsou magnetické lišty užitečné?

  • Nože k liště okamžitě přicvaknete, dobře na ní drží,
  • ochráníte nože před otupováním o sebe v zásuvce kuchyňské linky,
  • máte nože na očích, hned po ruce,
  • k magnetické liště můžete přicvaknout i jiné náčiní, otvíráky, nůžky,
  • magnetická lišta se hodí nejen do kuchyně, ale také do dílny na drobné nářadí a na menší sběratelský artikl vyrobený z feromagnetických kovů, například pivní zátky nebo plechové dózy. Poslouží rovněž jako organizér propojovacích a nabíjecích USB šňůr.

Magnetickou lištu na nože si můžete také vyrobit

Pokud vás baví práce v dílně, magnetickou lištu si můžete také vyrobit svépomocí. Je k tomu potřeba materiál na lištu, třeba kousek dřevěné latě, pár neodymových magnetických kotoučů, lepidlo a nářadí na výrobu.

Na blogu Magnetik.cz najdete seznam materiálu a celý postup, jak si magnetickou lištu na nože vyrobit.

Už máte doma magnetický držák nožů? Pokud ano, jak vám vyhovuje?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *