Čalouněnou, kovovou nebo dřevěnou postel? Podívejte se na současné trendy

Cena a design, pohodlnost, velikost, výška…. To jsou základní parametry, kterým při výběru postele věnujeme pozornost. Neméně důležitá je ale také konstrukce postele. Chystáte se investovat do nové postele a přemýšlíte, jakou zvolit? Podívejte se na naše srovnání tří nejčastěji používaných druhů, postelí čalouněných, dřevěných a kovových.

Přemýšlíte nad koupí nové postele a nevíte, jakou vybrat? Jestli vsadit na masiv, látku nebo třeba chladivý kov? Podívejte se na naše srovnání.

Čalouněná postel: možnost experimentovat s barvami

Pokud patříte mezi milovníky barev a osobitého designu, pak svého favorita najdete mezi čalouněnými postelemi. Široký výběr barev, vzorů a materiálů totiž rozzáří každou ložnici. Jsou elegantní, cenově příznivé, pohodlné a hřejivé. Mezi nevýhody patří zejména to, že matrace je většinou pevnou součástí lůžka a hůře se čistí.

Elegantní čalouněná postel Windsor zapadne do každého interiéru. JENA NÁBYTEK

Dřevo znamená vyšší kvalitu i pořizovací cenu

Dřevěné postele jsou příjemné už jen kvůli tomu, že vnáší do interiéru kus přírody. Jsou prodyšné, v zimě nejsou studené a v létě zase nejsou horké. Postele z masivu, například z buku či dubu, vydrží klidně až do konce života. Nevýhodou je jejich vysoká cena, proto se řada lidí uchyluje k levnější variantě, konstrukci z lamina.

Masivní postel Ferata vydrží klidně do konce života. JENA NÁBYTEK

Postel z lamina do pokoje pro hosty

Postele z lamina jsou složené z desek, které tvoří lisované slepené třísky z měkkého dřeva. Desky jsou zažehlené laminem nebo fólií. Taková postel je velmi lehká a levná, ale její životnost není příliš dlouhá – hrany se při námaze mohou začít odlupovat a konstrukce se může rozvrzat. Postel z lamina se proto vyplatí třeba na chalupu, do pokoje pro hosty.

Kovová postel je bytelná a elegantní

Do minimalistických a industriálních interiérů je jasnou volbou kovová postel. Designéři kovovým postelím věnují velkou pozornost a proto je nabídka povedených kousků široká. Navíc jsou bytelné a vydrží dlouho. Vsadit můžete i na kombinaci elegantního kování a masivu a získat tak jemnější variantu kovové postele.

Originální postel Verona kombinuje kov a dřevo. JENA NÁBYTEK

Nepodceňte rozměr postele

Důležitý je i rozměr – kvalitní postel by měla být minimálně o 25 cm vyšší než osoba, která v ní bude spát, široká 90 – 100 cm, abyste se mohli pohodlně rozvalit. I výška je důležitá – když si na postel sednete, vaše nohy by ideálně měly svírat pravý úhel.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *