Aby okna a dveře něco vydržely, měly by být z hliníku

Plast vládne světu, to je nesporný fakt. Ovšem jeho vlastnosti nemusejí vždy splňovat požadavky uživatelů na kvalitu, výdrž, zdravotní nezávadnost, údržbu a životnost. Zmíněné zákonitosti platí obzvláště ve stavebních oborech, kde by se měl klást důraz na jakost, ne na cenu a rychlost provedení. Podíváme-li se blíže na pozitiva a negativa plastových versus hliníkových oken, dveří a střešních světlíků, zjistíme, který z materiálů našim potřebám bude vyhovovat nejvíce.

Výhody hliníkových oken a dveří

Nejvíce používané, a tím pádem i namáhané a zatěžkávané, součásti budovy jsou jednoznačně okna a dveře. Proto by se jejich kvalitnímu vsazení měla věnovat pozornost. Abychom je nemuseli po několika letech užívání měnit či repasovat. V současnosti se u běžné výstavby – v činžovních i rodinných domech – nejvíce používají okna z plastu. Jejich výhodou je nižší cena. Hliníková okna jsou oproti plastovým konstrukčně tužší, mají větší výdrž a delší životnost, proto je jejich cena nepatrně vyšší.

Tepelně-zvuková izolace s vyřešenými tepelnými mosty

Hliníkové dveře a okna vynikají oproti dřevěným, plastovým a ocelovým produktům minimální údržbovostí. Hliník totiž téměř nestárne, a proto se nemusí tak často obnovovat povrch materiálu, jako tomu je u ostatních materií. Z hliníku lze rovněž vytvarovat atypické profily oken a dveří, jaké z plastu ani dřeva nezhotovíte. Vícekomorové okenní a dveřní hliníkové profily jsou vyplněny tepelnou izolací a těsněním s vyřešenými tepelnými mosty.

Střešní světlíky do průmyslových provozů i na střechy činžáků

Oblíbené jsou rovněž hliníkové střešní světlíky v otevírací a pevné variantě. Instalací světlíků na střechu průmyslového provozu či továrny ideálně vyřešíte systém přirozeného odvětrávání i dostatek světelného záření. Střešní světlíky v činžovních domech, které jsou vyrobeny z hliníku, vynikají vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám, větru i přívalům sněhu. Vyrábějí se v klasických, obloukových i atypických typologiích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *