Jaká garážová vrata vybrat pro váš rodinný dům?

Vrata u garáže rodinných domů často majitelé domácností vybírají hlavně podle ceny. To však není nejrozumnější. Existuje totiž celá řada kritérií, na něž byste si měli dát pozor.

Garáž musí být vždy opatřena pevnými a bezpečnými vraty

V první řadě je nutné si uvědomit, že garážová vrata mají chránit váš majetek, a to nejen automobily a další motorová vozidla, ale třeba i náhradní díly a drobné spotřebiče do domácnosti, které v místnosti uchováváte. Proto musejí být stabilní a pevná, s kvalitním uzamykáním, aby se skrz ně nedostal nikdo nepovolaný.

Pozor na izolační vlastnosti

Dalším kritériem je rovněž hledisko tepelně izolačních vlastností. Zejména tehdy, je-li vnitřní prostor v zimních měsících vytápěný. Špatně těsnící vrata způsobí značný únik tepla, což se samozřejmě negativně odrazí na vysokých nákladech za energie. Z hlediska tepelně izolačních vlastností se asi nejvíce hodí moderní sekční garážová vrata, která perfektně dosedají až k zemi a nevznikají zde žádné škvíry, což bývá problém, pokud zvolíte třeba rolovací garážová vrata.

Vyplatí se investovat do moderních modelů

Pokud si dáte pozor alespoň na výše uvedené parametry, pak je teprve dobré se poohlédnout po modelech z hlediska cen. Mezi kvalitní a přitom cenově dostupné produkty patří v tuzemsku sekční garážová vrata Kružík, jež se dají pořídit po celé republice. Stačí kupříkladu navštívit sekci garážová vrata Opava, pokud bydlíte v Moravskoslezském kraji.

Pro větší rodinné domy doporučuji zvolit dvoukřídlá garážová vrata, jež jsou dostatečně stabilní a lehce ovladatelná i při větších rozměrech. V jejich případě i u ostatních variant si všímejte i možností ovládání. Rozhodně se vyplatí investovat do elektrických pohonů a dálkového ovládání, díky čemuž při vjezdu do garáže nebudete muset vůbec vystupovat z auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *