4 tipy, jak snadno a rychle rozjasnit interiér

Karanténa se sice blíží ke konci a většina lidí bude v následujících měsících trávit mnohem více času na čerstvém vzduchu, ale přesto není důvod bydlení zanedbávat. Jeden nikdy neví, kdy ho okolnosti opět donutí trávit více času mezi čtyřmi stěnami. A mimo to je přece mnohem příjemnější bydlet ve stylovém prostředí, které hýří nápady a není v něm ani náznak stereotypu. Připravili jsme pro vás několik jednoduchých, a přitom velmi efektivních tipů.

1) Vsaďte na inspirativní barvy

Výběr barevné palety rozhodne o budoucí podobě vašeho bytu. Můžete vsadit na neutrální barvy, které neurazí, ale pravděpodobně ani nenadchnou. Neupínejte se proto pouze na ně a neváhejte je doplnit o výrazné akcenty – třeba v podobě bytových textilií, jako jsou závěsy, polštářky a přehozy. K trendy barvám patří hořčicová (mustard) a tmavé odstíny zelené. Krok vedle neuděláte ani v případě světle hnědé (hříbkové) či klasické modré, kterou odborníci z PANTONE zvolili barvou roku 2020.

2) Přidejte trochu lesku

Letošní rok je rokem cingrlátek a lesklých předmětů. Ovšem pozor – samozřejmě máme na mysli vkusné, a pokud možno decentní kompozice. Výsledek musí oslnit a nepůsobit rozpačitě jako kýčovitá maringotka „světských“. V kurzu jsou nyní doplňky z křišťálu, dekorace z mosazi a nerezové oceli, ale také bronzový nábytek.

3) Pověste na okna záclony

Počítají s nimi současné trendy? Překvapivě ano. Nesmrtelné záclony přežívají a stále se drží na předních příčkách v pomyslném žebříčku „must have“ doplňků. Sněhově bílou tkaninou určitě nic nepokazíte, naopak s její pomocí interiér odlehčíte, prosvětlíte a opticky zvětšíte.

4) Vytvořte kontrasty

Sladit domácnost v duchu jednoho, dvou či tří harmonických tónů je snadné, nicméně poněkud ohrané. Nebojte se kontrastů, a to nejen v rámci barev – dejte šanci také kontrastním tvarům. Ne nadarmo patří k nejoblíbenějším designovým prvkům zkušených bytových architektů – dokáží vyvolat silný dojem již na první pohled.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *