Dopřejte si luxus v podobě vlastní terasy!

Ještě u svého domu nemáte terasu? To je chyba! O hodně totiž přicházíte. Terasa nejenom rozšíří váš obytný prostor, ale přímo dokonale napojí interiér vašeho domu na jeho exteriér. 

Terasu v podstatě můžete mít dřevěnou nebo z wpc. Jistou možností jsou i terasy betonové či hliníkové, i když dle našeho názoru dřevu konkurovat nemohou. Zkoušeli jste se někdy projít na boso po betonu nebo hliníku? Studilo to, že? Dřevo je zkrátka pro chůzi mnohem příjemnější.

Jehličnaté, nebo exotické dřeviny?

dřevěné terasy zkrátka přímo dýchá příroda. Ovšem pozor, ne každé dřevo je pro stavbu terasy vhodné. Svůj výběr tak musíte omezit na dřevo jehličnaté a exotické. Mezi jehličnaté dřeviny patří modřín sibiřský a slezský a dále různě upravená borovice, ať již ošetřená klasickým impregnačním nátěrem nebo tlakovou impregnací. Exotickými dřevinami pak rozumíme dřevniny bangkirai, massaranduba, bukit, merbau, garapa, ipe, teak javský a teak barmský.

Až 30 různých kombinací

Zmíněné dřeviny se od sebe liší jak svými vlastnostmi, tak i výsledným zabarvením. Jednotlivá terasová prkna pak disponují různou šířkou, tloušťkou stejně jako dezény povrchů a stylem zpracování. K výběru tak máte desítky různých kombinací. Tu pravou rozhodně doporučujeme konzultovat s odborníky.

WPC terasy

Hitem současné doby jsou ovšem wpc terasy, jimž se také říká terasy kompozitní. Jejich hlavní předností je skutečnost, že prakticky nevyžadují téměř žádnou údržbu. Wpc terasy neponičí UV záření, dřevokazný hmyz, nepodléhají hnilobě, mechanickému opotřebení, neštípou se a terasová prkna z dřevoplastového materiálu Twinson, jejichž dodavatelem je například společnosti Au-Mex, s.r.o., což je jeden z jeden z nejvýznamějších výrobců teras u nás, dokonce neobsahují ani škodliviny. Bez problémů se tak na nich mohou batolit i vaše malé děti! Pro terasu tak jsou jasnou volbou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *