Domácí finská sauna je potěšením pro duši i tělo

Saunové světy jsou v posledních letech velmi populární. Už i my ve střední Evropě jsme pochopili, jak je saunování prospěšné pro organismus. Pomáhá zvyšovat imunitu, urychluje regeneraci, má blahodárné účinky na náš duševní stav a mnoho dalších výhod. Sauny se navíc stávají stále běžnější součástí domácností.

Vnitřní nebo venkovní sauna v domácnosti už není ničím neobvyklým ani cenově nedostupným. Jde o luxus, který si můžete dopřát. Prostorově náročné to opravdu není. Nejmenší sauny mají podobný půdorys jako sprchový kout. Kdo ale chce, může si pořídit saunu větší.

Jaké prvky má domácí sauna

Konstrukce klasické sauny je ze dřeva. Používají se smrk, osika, olše, cedr a další stromy. Dřevěná konstrukce se tepelně izoluje, vždyť základem saunování je teplo, takže je potřeba ho držet uvnitř.

Finská sauna bývá vybavena kamny, a to buď elektrickými, nebo klasickými na dřevo. Volba je jen na vás. Esteticky ideální jsou kamna na dřevo s prosklenými dvířky, abyste mohli pozorovat oheň. Na druhou stranu elektrická kamna jsou jednodušší na ovládání. Vše závisí na vašich preferencích.

Finská sauna s infrasaunou v jednom

Klasická sauna bývá nazývána také finská, protože právě z této země tradice přišla. Velmi rozšířené jsou však i infrasauny, kde zahřívání není způsobeno kamny, nýbrž infrazářiči. Naštěstí se nemusíte rozhodovat mezi těmito dvěma typy. Dá se udělat sauna kombinovaná, to znamená, že v ní budou jak kamna, tak infrazářiče. Vymyslet se dá prakticky vše.

Sauna na míru je řešením

Ať už vás láká finská sauna, nebo infrasauna, nechte si ji postavit na míru. Odborníci vám poradí nejvhodnější prostor ve vaší domácnosti nebo u vás na zahradě a vybudují vám dokonalé řešení odpovídající vašim představám. Saunu lze umístit vážně kamkoliv, nemusíte se bát, že u vás doma to nebude možné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *