4 věci, na které se zaměřit při výběru šatní skříně

Plánujete pořízení jiné skříně a nevíte, jak si vybrat tu pravou? Nabídka je plná nejrůznějších typů a variant, ze kterých nám přechází zrak. Jsou ale všechny správné zrovna pro náš interiér? To zřejmě asi ne. Naším úkolem je zvolit tu nejvhodnější. S tím nám pomohou čtyři základní faktory uvedené v tomto článku.

Vhodné zvolené rozměry

Prvním kritériem jsou správné rozměry. Ty se odvíjí podle toho, kolik místa máme k dispozici. Je potřeba přemýšlet i tak, že nábytek se dá libovolně přestavovat a chytrým uspořádáním je možné zvětšit využití i menšího prostoru. Hlavně při větších rekonstrukcích se vám bude hodit plánek, kde si můžete načrtnout několik variant uspořádání a zvolit si tu, která vám bude vyhovovat nejvíce.

Uzpůsobení úložného prostoru

Šatní skříně jsou rozdílné a nabízí i jiná uspořádání vnitřních úložných prostor. Klasikou jsou verze s hlavní tyčí pro pověšení oblečení na ramínkách. Dále existují kombinované typy, které obsahují šuplíky a poličky. Při výběru hodně závisí na tom, co preferujete a jaké věci plánujete do skříně ukládat.

Designové řešení

Velmi důležitým parametrem je samozřejmě vzhled. Nová bílá šatní skříň působí honosným dojmem a příjemně prosvětlí interiér. Klasikou jsou nejrůznější odstíny dřeva. Cílem je získat kousek nábytku, který bude nejenom praktický, ale také krásný a dekorativní. To splňují například skříně s velkými zrcadly.

Kombinace s dalším vybavením

U takto velkého kusu nábytku je potřeba počítat s tím, že se stane jakousi dominantou v pokoji. Z toho důvodu je potřeba pečlivě zvážit, zda se bude hodit ke kombinaci s dalším vybavením. Pracovat můžete nejenom se stejnými ladícími odstíny, ale také se zajímavými a dynamickými kontrasty. Z praktického hlediska se hodně uplatňují i spojení velkých skříní s menšími komodami, které jsou vhodné pro ukládání jiných věcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *