Jak zařídit malou kuchyň

Přemýšlíte o změně kuchyně, ale máte omezené možnosti co se týče prostoru? V tomto článku jsme sepsali tipy na to, jak využít prostor na maximum a vytvořit tak snovou kuchyni. Důležité je dodržet základní pravidla pro vybavení kuchyně a uvidíte sami, že není třeba se obávat stísněných prostor, protože i z malé místnosti lze vykouzlit vzdušnou a praktickou kuchyň.

Kuchyňská linka

Srdcem každé kuchyně je kuchyňská linka, která může mít různou šířku, výšku skříněk, barvu a materiál. Jelikož se zaměřujeme na malou místnost, je třeba vybírat skříňky tak, aby byl maximálně využit jejich úložný prostor. Zvolit můžete rohovou kuchyňskou linku, ale ta opticky prostor zmenší. Proto je smyslnější vybrat kuchyňské linky 120 cm nebo si zkrátka navolit skříňky dle svého uvážení. Spodní skříňky pojmou nejvíce úložného prostoru, volte šuplíky nebo policové skříňky. Horní skříňky vybírejte koncipované na výšku, a dosáhnou až ke stropu. Vzdušnost prostoru dodají prosklená dvířka nebo otevřené police. Místo také pomohou ušetřit posuvná dvířka a výsuvné police.

Barvy

Pro zvětšení místnosti je důležité se zaměřit na barvy především na velkých plochách, jako jsou zdi a kuchyňská linka. S tmavými a sytými odstíny brzděte a využijte světlé. U linky se nebojte využít lesklého povrchu – oproti matnému lépe šíří světlo. Vhodnou barvou je bílá, krémová nebo zelená. To vše můžete kombinovat s teplými materiály, jako je dřevo, bambus nebo korek. Tmavých barev se vzdávat úplně nemusíte, ale soustřeďte je spíše na spotřebiče nebo nádobí.

Stolování

Pokud nemáte možnost propojit kuchyň a obývací pokoj pro vytvoření prostornější místnosti, je třeba se zaměřit na jídelní kout, který splní svůj účel. Vybírat můžete jídelní set pro 4 osoby, ale sáhnout můžete i po variantě skládacího stolu, který jednoduše použijete pouze při stolování a ušetříte tím spoustu místa.

Pro vytvoření malé, ale především praktické a útulné kuchyně je zapotřebí využít každý centimetr prostoru. Je také důležité myslet na kombinaci barev, aby prostor nebyl zbytečně přeplácaný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *