Vytvořte si doma zdravější prostředí díky rekuperaci

Průměrný člověk tráví 90 % svého času v interiéru, přičemž v místnostech může být vzduch až 50krát více znečištěný než venku. Existují však rekuperační jednotky, které dokážou výrazně zlepšit kvalitu prostředí v domácnostech, ale i zajistit lepší energetickou účinnost. V následujících řádcích vám o takových systémech prozradíme více zajímavých informací.

Především celosvětová pandemie onemocnění COVID-19 nás naučila, jak důležitou roli hraje větrání pro lidské zdraví. Systémy rekuperace dokážou významně ovlivnit vzduch v místnostech.

Co je to rekuperace?

Rekuperační jednotky bývají obvykle umístěny v půdním prostoru. Integrovaný výměník tepla posílá teplý čerstvý vzduch do místností, jako jsou obývací pokoje a ložnice, a to skrze potrubí. Zároveň ještě odvádí vydýchaný a vlhkých vzduch z místností, a to přes jiné potrubí.

Nicméně je nezbytné podotknout, že rekuperace do bytu funguje jen v okamžiku, kdy je nemovitost dobře zateplená a izolovaná.

Jaké jsou výhody rekuperace?

V poslední době je rekuperace vzduchu populárním způsobem větrání. Přináší totiž celou řadu výhod, kterých však lze dosáhnout pouze při správně provedené instalaci. Jedná se o následující výhody:

  • úspora nákladů,
  • snížení účtů za vytápění,
  • zajištění čerstvého vzduchu po celém domě,
  • odstranění přebytečné vlhkosti z budovy.

Filtrace

Rekuperační jednotka disponuje hned dvěma filtry, přičemž jeden je pro sání a druhý pro odtah. Filtry chrání výměník tepla a ventilátory systému před zanesením prachem a jinými částicemi či nečistotami ze vzduchu. Výsledkem je výrazně lepší kvalita vnitřního vzduchu v domácnosti.

V daném segmentu působí společnost 4heat s.r.o., která prodává inovativní rekuperační jednotky značky Aldes. Samozřejmostí je individuální přístup ke každému zákazníkovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *