Jaký zahradní nábytek je nejlepší?

I když tomu počasí zatím moc nenasvědčuje, pohled do kalendáře mluví jasně. Zahradní sezona je za dveřmi. Ta je sice spojena se spoustou práce na zahradě, ale také se zaslouženým odpočinkem na zahradě. Ideálně v pohodlném zahradním nábytku.

Výhodou zahradního nábytku je především to, že zahradu, balkon či terasu v podstatě mění na obytnou zónu. V segmentu zahradní nábytek tak najdete klasické jídelní stoly, konferenční stolky, křesla i jídelní židle.

Kde lenošit? No přeci na zahradě!

Na zahradním stole můžete pracovat, stolovat, servírovat na něm snídani, oběd, večeři i čaj o páté. Na zahradních křesílkách odpočívat, popíjet vínko, číst si knížku a na zahradním lehátku či v houpací síti přímo zapomínat na strasti všedního dne. Zkrátka lenošit. Na trhu ale najdete i velmi lákavé zahradní postele, na nichž, bude-li nám přát počasí, klidně můžeme strávit i noc. Spaní pod širákem tak budou mít pořádné grády.

Vybíráme zahradní nábytek

Zahradní nábytek je třeba vybírat s přihlédnutím k několika parametrům. Estetickými i funkčním. Z estetického hlediska se vám zahradní nábytek samozřejmě musí líbit. Stejně jako nábytek, který pořizujete do interiéru. Měl by však také souznít s okolím. Do venkovské zahrady si tak zřejmě nepořídíte moderní zahradní nábytek, který v ní bude vypadat jako pěst na oko. Mnohem lepší bude nábytek z přírodního ratanu či teaku. A moderní dům si zase přímo říká o supermoderní zahradní nábytek hliníkový či z umělého ratanu.

Zaměřeno na materiál

Zdaleka však nejde jen o vzhled zahradního nábytku. Myslet byste měli i na jeho funkčnost a materiál, z nichž je vyroben. Právě ty ovlivňují jeho životnost a nároky na údržbu. Například povrch zmíněného teakového nábytku bude třeba pravidelně ošetřovat ochrannými nátěry. To si sice žádá nějaký ten peníz a čas, ale zato takový nábytek bude pořád jako nový. V podstatě bezúdržbový nábytek je ten z umělého ratanu a lehkého hliníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *