Všechno, co byste měli vědět o moderních vinylových podlahách

Velice oblíbenou podlahovou krytinou je vinyl, jelikož je nenáročný na údržbu a odolný proti vodě. Stejně tak se jedná o cenově přijatelnou alternativu s dlouhou životností. Vzhledem k tomu, že má perfektní rovnováhu mezi pevností a poddajností, při chůzi dokonale pruží, a tím pádem se po takové podlaze příjemně chodí.

Technologie se neustále vylepšují. Vinylové podlahy jsou proto k dostání v mnoha rozmanitých povrchových úpravách a dekorech.

Výhody

Co se týče instalace, vinylové podlahy se pokládají jednoduše, dokonce instalaci zvládne každý šikovný kutil. Existuje i takzvaný samolepicí vinyl, takže stačí odstranit podkladovou vrstvu a přitisknout ji na přitisknout ji na připravený podklad. Poté se můžete těšit z dokonalého výsledku.

Pokud patříte mezi příznivce plovoucí podlahy, tak můžete zakoupit vinyl i v takovém provedení. Záleží na tom, jaká varianta vám nejvíce vyhovuje. Plovoucí jsou nejen vinylové, ale i laminátové a kompozitní podlahové krytiny.

S vinylem pochodíte v jakékoliv místnosti, protože skvěle zvládá i vlhkost a zátěž. Uplatnění tak nachází v koupelnách, kuchyních, ale třeba i obývacích pokojích. Klidně ho můžete dát do dětského pokoje, protože zvládne také nápor ratolestí.

Nevýhody

Materiál má i nějaké nedostatky, například lepené varianty s tloušťkou do 3 milimetrů nemají tak dobré izolační vlastnosti.

I když pokládka není tak náročná, jak jsme zmínili výše, je lepší se obrátit i tak na profesionály. Podlahové studio Praha vám nabízí pestrou škálu produktů. Působivé jsou dekory dřeva, protože zapadají do jakéhokoliv interiéru. V menších prostorech sáhněte po světlejších odstínech, aby se místnost opticky zvětšila. Ve velkém obývacím pokoji se nebojte tmavých barev. Jestliže nemáte cit pro design, nechejte si poradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *