Jak vybrat tu nejlepší boudu pro vašeho psa?

Pokud máte psa, který dává přednost celoročnímu pobytu venku, anebo jednoduše nechcete spát s vaším pejskem v posteli, pak je třeba vybrat boudu, která je určena speciálně pro něj. Sáhnout na první dobrou po boudě pro psa s dopravou zdarma je sice ekonomické, ale bude vůbec vašemu psovi vyhovovat? Při rozhodování byste měli vzít v úvahu několik věcí. Co si rozmyslet předtím, než zvolíte ten správný typ boudy? A jak by měla bouda pro psa vypadat, aby jemu i vám vyhovovala? Přinášíme několik tipů.

Na velikosti boudy záleží

Psí bouda by měla být především dostatečně velká, aby se v ní váš pes mohl volně pohybovat. Měla by být také dobře větraná a izolovaná, aby se váš pes cítil pohodlně za každého počasí. Kromě toho je potřeba psí boudu také umístit na bezpečné místo, aby váš pes nemohl utéct. A nakonec se ujistěte také o tom, že se bouda snadno čistí, abyste neměli moc práce s údržbou. Pokud jde o výběr správné velikosti psí boudy, platí obecné pravidlo, že na každý 1 cm výšky psa v kohoutku by mělo připadat 100 cm2 prostoru. Tyto rozměry se však mohou lišit v závislosti na celkové stavbě těla vašeho psa. Pak je třeba vzít v úvahu také podnebí, ve kterém žijete. Pokud žijete v oblasti s chladnými zimami, budete se chtít ujistit, že bouda není příliš velká a umožní tedy psovi udržet tělesné teplo. Psí bouda by ale měla být dostatečně velká, aby se v ní pes mohl pohodlně postavit a otočit, a měla by mít uzavíratelná dvířka, aby se zabránilo průvanu. Nezapomeňte na větrací otvory, které zajistí, že vašemu psovi nebude v novém domově příliš horko ani zima.

Kam s ní? 

Na umístění psí boudy záleží. Psí bouda musí být odolná proti povětrnostním vlivům a měla by být umístěna na místě, kde pes vidí, kdo vstupuje na dvůr, aby se cítil bezpečně. Pokud má pejsek problém s tím v boudě spát, může pomoci lákadlo v podobě voňavého psího salámu nebo jiného pamlsku.

Čím natřít psí boudu? 

Věnovat pozornost nátěrovému materiálu vaší psí boudy je důležité pro zdraví vašeho psa. V současné době existuje mnoho typů impregnací a nátěrů, které jsou netoxické a bezpečné pro použití v na psí boudu. Tyto výrobky jsou speciálně vyvinuty tak, aby byly pro zvířata bezpečné a nezpůsobily žádné poškození zdraví, pokud je vdechnou. Použitím netoxické impregnace nebo barvy na psí boudu si můžete být jisti, že váš pes bude v bezpečí a zdravý a bouda pro psa mu vydrží dlouhá léta. Máte konečně dokonalou boudu pro psa? Pak se můžete soustředit na další záležitosti týkající se jeho výcviku, například řešení otázky, jak naučit psa aport.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *