S vhodně vybranými krbovými kamny ušetříte

Topíte plynem nebo dokonce elektřinou? Pak se v dohledné době připravte na citelnější navýšení vašich nákladů za bydlení. Obě tyto komodity totiž jdou cenově dost nahoru. Chcete-li za vytápění skutečně ušetřit, pořiďte si domů krbová kamna. S jejich pomocí si dokážete vytvořit v bytě či domě tepelnou pohodu za mnohem menší peníze.

Jedou na dřevo

Krbová kamna rozhodně nejsou žádným reliktem minulosti, právě naopak. Dnes je po nich obrovská sháňka, hlavně od dob, kdy se začaly zdražovat komodity typu plyn a elektřina. Topení kamny je dnes už docela běžné, a to nejen v rodinných sídlech, ale i v bytech, jež jsou pro tyto účely vybaveny. Ne všude totiž najdete přípojku na komín.

Kamna jsou samozřejmě i dekorativní záležitostí a při jejich výběru byste na to měli brát zřetel, nicméně tím nejdůležitějším faktorem je zde výhřevnost. Právě na té záleží, jestli budete mít doma saunu i během studených dní či se naopak budete klepat mrazem. Naštěstí se dá potřebná výhřevnost snadno spočítat. Většinou se tím samozřejmě nemusí zákazník příliš zatěžovat, jelikož se o tyto věci starají prodejci.

Krbová kamna, jak známo, spalují dřevo. Nicméně i to má svou osobitou výhřevnost. Proto byste měli nakupovat pouze takové, které vám přijde nejvíce vhod, samozřejmě, nejde-li vám za všech okolností pouze o nejnižší cenu.

Vhodné kouřovody

Krbová kamna je potřeba napojit na komín, takže mimo nich budete muset koupit i kouřovod. Jedná se víceméně o rouru, jejíž jeden konec se napojuje na kamna a druhý do komínu. důležité je, aby byl průměr kouřovodu stejný, případně menší než průměr ústí komína. Proto je dobré před koupí provést patřičná měření a podle toho potom vybírat.

Kouřovody procházejí běžně spaliny, takže je dobré je hlavně v topné sezóně alespoň jednou za čas trochu prohlédnout, jestli nejsou ucpané. Příliš mnoho sazí by totiž mohlo snížit výhřevnost, případně poničit samotná kamna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *