S taháním materiálu ručně po žebříku je konec

Můžete se rozhlédnout po kterémkoliv větším městě v České republice a zaručeně alespoň v jednom z nich spatříte lešení. Je sice ideální pracovní plošinou pro práci ve výškách, ovšem tahat materiál ručně až do nějakého třetího patra se nikomu nechce. U rodinných domů je to ještě v pohodě, ale zkuste si představit, že budete maltu po žebříku tahat na vrchol sedmipatrového domu.

Proč je dobré používat stavební výtah?

Stavební výtah je určený především pro přemisťování osob a materiálu do nejvyšších pater lešení nebo právě stavěné budovy. Nejenom, že se jedná o nejrychlejší dopravní cestu, ale také o tu nejbezpečnější. Pokud by zedníci tahali cihly nebo maltu po žebřících, určitě by došlo nejen ke zranění, ale také ke ztrátě materiálu. Vy se navíc nemusíte starat ani o montáž, přepravu či demontáž, protože se o všechno postará tým proškolených techniků. 

Kde si jej mohu pronajmout?

Nedá se však očekávat, že jako jednotlivec si budete pronajímat stavební výtah. Pravděpodobněji si toto zařízení pronajme fyzická osoba podnikající ve stavebnictví, nebo nějaká větší stavební společnost. Oba tyto subjekty však zamíří do renomované půjčovny stavební a jiné techniky, kde najdete nejen stavební výtahy, ale mnoho dalších užitečných strojů. Například lešení, rypadla nebo modulární stavební buňky. 

Jsou opravdu bezpečné?

O bezpečnost se u stavebního výtahu opravdu nemusíte bát. Musí totiž splňovat ty nejpřísnější normy jak z hlediska materiálu, tak z hlediska bezpečnosti. Díky tomu disponuje nosností mezi 500 až 1500 kilogramy, což rozhodně není málo. Jedinečná a zároveň jednoduchá konstrukce umožňuje lehkou montáž proti budovám, pilířům nebo výtahovým šachtám. Výtah vám na místě smontují pracovníci půjčovny, abyste měli stoprocentní jistotu, že se s vámi kabina nezřítí nebo se celé těleso nepřevrátí.

Až se příště budete pouštět do rekonstrukce střechy nebo výstavby vysokého domu, vzpomeňte si na stavební výtahy. Tento jednoduchý přístroj vám ušetří spoustu práce a námahy. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *