Přihlaste se na kurz permanentního make-upu linek a osvojte si všechny populární techniky zvýraznění očí

Uvažujete nad tím, jakou další techniku PMU byste měly zařadit do svého portfolia? Co takhle zkusit kurz permanentního make-upu linek, na kterém se naučíte jednotlivé techniky zvýraznění očí, které jsou mezi zákaznicemi čím dál tím žádanější a jsou často nabízené jako doplňková služba k pudrovému obočí či microbladingu. V tomto článku jsme pro vás sepsali vše o výhodách PMU očních linek, obvyklém průběhu a jednotlivých technikách.

Připravte se na kurz permanentního make-upu linek již nyní

Kvalitní příprava je polovinou úspěchu, a proto jsme pro vás sepsali vše, co je dobré znát ještě před tím, než odešlete svou přihlášku do vybraného školicího střediska.

Ptáte se, proč se připravit již nyní? Kurzy bývají hodně intenzivní a během velmi krátkého času vás musí připravit na vaši každodenní činnost, která bude následovat po absolvování. Jsou koncipované tak, aby obsáhly problematiku po teoretické stránce, a zároveň jste měly dostatek času na praktické procvičování. Pochopení základních principů přispěje k bezproblémovému zvládnutí celého kurzu.

Tip: Dejte si absolvovaný kvalifikační kurz do daní.

Vaše klientky budou moci zapomenout na každodenní líčení očí

 • Zákrokem lze zvýraznit oči a opticky zahustit řídké a příliš světlé řasy.
 • Lze kamuflovat vypadané řasy.
 • Je možné vytvořit jemnou i výraznou linku s dlouhotrvajícím efektem.
 • Procedura je rychlá a bezpečná.
 • PMU očních linek je vhodné i pro ženy trpící alergií.
 • Mohou se aplikovat na horní i spodní víčko ve tvaru, délce a výšce, jakou klientka preferuje.

Průběh tvorby očních linek se nijak zvlášť neliší od jiných metod permanentního make-upu

 • Každému zákroku předchází konzultace, při které zjistíte, jakou představu daná klientka má a seznámíte ji s celým průběhem. Poté vám podepíše informovaný souhlas a další nezbytné dokumenty.
 • Před zákrokem si vytvoříte návrh, při kterém budete hledat optimální tvar, délku a výšku linky pro danou klientku. V případě linky v řasovém oblouku se návrh neprovádí.
 • S ohledem na vybranou techniku si připravíte pigment. U linky v řasovém oblouku se volí černá barva, ale u ostatních technik je možné na žádost klientky vybrat i jiný odstín.
 • Zákrok nesmí být pro klientku bolestivý, a proto před samotným začátkem nanesete lokální anestetika.
 • Při zákroku se používá manuální pero s jednorázovými čepelkami.
 • Oblast aplikace se následně ošetří a klientce předáte doporučení k následné péči.

Po zhruba čtyřech týdnech od procedury následuje kontrola, při které zhodnotíte momentální stav očních linek a provedete korekci k zajištění dlouhotrvajícího efektu.

Mezi technikami očních linek si vyberou ženy preferující jemné i výrazné líčení

Výsledná linka se volí vždy podle tvaru očí a individuálních charakteristik obličeje každé klientky.

KLASICKÉ OČNÍ LINKY

Aplikace začíná u vnitřního koutku oka a směrem k vnitřnímu koutku se postupně rozšiřuje. Nejširším bodem linky je místo přímo nad zorničkou.

Šířka linky se volí s ohledem na skutečnost, jak je klientka zvyklá se líčit. Nejtenčí varianta je vhodná pro ženy, které líčidla příliš nepoužívají a chtějí pouze jemně zvýraznit své oči. Naopak silné lince se dává přednost u žen, které se každý den líčí.

LINKA V ŘASOVÉM OBLOUKU

Technika ideální pro ženy, které chtějí zahustit a zvýraznit své řasy. Specialistka v takovém případě tvoří tečky mezi jednotlivými řasami. Tato metoda může být kombinována s klasickou linkou.

KOUŘOVÝ EFEKT

Technicky nejnáročnější metoda, při které se vytvoří linka, která se směrem od vnitřního koutku oka stínuje do ztracena. Dává se přednost spíše světlejším pigmentům, které zajistí, že make-up bude vhodný i v denních hodinách.

Nabízely byste ve svém studiu všechny zmíněné techniky, nebo byste si vybraly jen některé z nich?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *