Proč by děti měly mít v pokoji hodiny?

Význam času je pro děti opravdu důležitý, jelikož se musí naučit plánovat své činnosti. Proč by měly mít děti ve svém dětském pokoji hodiny a jak vám právě dětské nástěnné hodiny mohou pomoci s vývojem vašich ratolestí? 

Naučte děti číst hodiny

Ukažte svému malému objeviteli, jak se pohybují ručičky na hodinách a nezapomeňte mu vysvětlit, která ručička ukazuje hodiny a která minuty. Nezapomeňte, že to není jednoduchý úkol a buďte při učení opravdu trpěliví. Dítě se postupem času naučí číst čas bez problému. Vhodné je s hodinami plánovat také nejrůznější aktivity. Děti díky tomu, že jim vizuálně ukážete časový úsek, pochopí, jak dlouho si mohou hrát nebo za jak dlouhou musí jít spát.

Také plní dekorační funkci

Nástěnné hodiny jsou nejen užitečné. V dětském pokoji, stejně jako v jiných částech domu, samozřejmě plní také dekorační funkci. Vybírat můžete opravdu z moha designů, barev a tvarů. Nezapomínejte, že i hodiny mohou dětskému pokoji dodat na hravosti nebo na dokonalosti. Myslete na to, že hodiny nejsou jen předmět na určování času, ale také opravdu hravá dekorace.  

Pro jak staré dítě pořídit hodiny

Možná si říkáte, že novorozeňata, kojenci a dítka povinné mateřskou školou hodiny ještě zdaleka nepotřebují. To však není tak docela pravda. Samozřejmě, že novorozenci pravděpodobně hodiny necení. Pro vás však budou v dětském pokoji praktické již od počátku. A skvěle se budou hodit i pro děti, které se mají každé ráno chystat do školky. Možná právě v tu dobu již vaše děti začnou zkoumat ciferník. 

Děti, které chodí do školy by už měly mít o čase alespoň drobný přehled. Myslete na to, že hodiny pro malé školáky by měly mít určitě velká čísla, aby se v nich děti orientovaly. Právě to je může přesvědčit, aby se na hodiny koukaly častěji. A učení se tak pro ně stane skvělou a zábavnou hrou. Děti, které chodí do školy mohou mít kromě nástěnných hodin také budík. 

Kam hodiny umístit? 

Ideálně by na nástěnné hodiny mělo být vidět od psacího stolu a také z postele. Je to z toho důvodu, aby děti viděly na hodiny ve chvíli, kdy se učí nebo píší úkoly a také ve chvíli, kdy mají jít spát nebo vstávat. Pokud takové místo nelze jednoduše vymyslet, nevadí. Dejte hodiny tak, aby na ně bylo vidět ze stolu. Přeci jen u postele může být ještě klasický budík, který bude malé školáky mimo jiné také budit. Co se týká výšky, nástěnné hodiny by měly viset nad hranicí očí. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *