Přepravky z plastu patří k nejlepším

I přes probíhající pandemii se mezinárodní obchod zcela nezastavil, i když se nejedná o zrovna ideální stav. Zboží se často zasekne na jednom místě i na několik dní či dokonce týdnů, což může být často problém vzhledem k trvanlivosti některých produktů.

Proto se dnes běžně používají odolné plastové přepravky, které vydrží skoro všechno, třeba i dlouhotrvající mráz nutný k převozu, respektive uskladnění mnoha druhů surovin.

Jsou vhodné k uložení takřka čehokoliv

Na rozdíl od dřeva, jenž se dá relativně snadno poškodit, jsou plastové přepravky skutečně vysoce odolné. Samozřejmě hodně záleží na typu a také výrobci. Modely firem jako jsou například PK Group obvykle vydrží i silnou mechanickou zátěž. Rovněž jsou schopny vyrovnat se i s různými chemickými látkami.

I to je důvod, proč je možné do takovýchto přepravek uložit prakticky jakýkoliv materiál. Standardně se v nich uskladňují i převáží potraviny všeho druhu, kovové materiály, případně i některé typy kyselin, které nereagují s plasty.

Vzhledem k tomu, že mnohé typy přepravek se dají hermeticky uzavřít, není za normálních okolností možné, aby byl jejich obsah kontaminován zvenčí.

Snadná manipulace i v malých obchodech

Zboží se ve skladech a obecně na místech, kde je to alespoň trochu možné, přemisťuje ve větším množství pomocí motorových ještěrek. Tam, kde je dostatečně velký prostor, jde o maximálně racionální řešení, avšak manévrovat mezi regály ani moderní ještěrky moc neumí.

I proto se k tomuto účelu používají speciální vozíky s manuálním ovládáním. Ty jsou navrženy tak, aby uvezly více zboží najednou, aniž by bylo nutné použít skutečně velké síly.

Sudy vhodné na zahrádku

Standardně se k přepravě používají i plastové sudy. Vzhledem k jejich tvaru a velkému objemu se využívají primárně k převážení tekutin všeho druhu.

Plastový sud ovšem najde své využití i na zahrádce. Šikovný kutil si z něj může vytvořit třeba lapač dešťové vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *