Praktické prvky, které se hodí pro zhotovení venkovní terasy ze dřeva

S příchodem jara nastává ideální chvíle na renovaci domácnosti. V jejím rámci se mnozí z vás možná chystají na výstavbu venkovní dřevěné terasy, díky níž budete moci sedávat venku s vyhlídkou na zahradu a mít střechu nad hlavou, takže vám pak nebudou vadit ani případné dešťové kapky. Ještě před tím, než se pustíte do akce, je dobré si opatřit několik doplňkových prvků, díky nimž půjde výstavba rychleji a pohodlněji.

Nerezové vruty

Užitečnou věcí jsou kvalitní nerezové vruty. S nimi spojíte a přitáhnete dřevěné hranoly a prkna tak, aby na sebe dobře navazovaly. Díky svým vlastnostem jsou schopné bez problémů odolávat zvýšené vlhkosti, takže se nemusíte obávat toho, že už za pár let bude nutné přistoupit k rekonstrukci terasy.

Rektifikační terče a granulátové podložky

Mnohdy je pozemek u rodinného domu dosti nerovný, což samo o sobě ztěžuje realizaci dřevěné terasy. Pakliže řešíte tento problém i u vás doma, je dobré si pořídit například rektifikační terče. S nimi totiž snadno celý povrch upravíte tak, aby byl stoprocentně rovný. Jestliže je pozemek, na němž hodláte dřevěnou terasu postavit, hrbolatý jen lehce, případně se trochu svažuje, mohou rektifikační terče nahradit granulátové podložky.

Distanční podložky

V neposlední řadě je vhodné upozornit ještě na distanční podložky. Ty výrazně zjednodušují celou montáž, protože dřevěné hranoly a prkna na sebe perfektně přilehnou. Navíc přispívají k vyšší ochraně dřevěných materiálů. Mají důmyslně řešené tvary tak, aby dřevo mohlo přirozeně dýchat a nedocházelo zde k tvorbě plísní. Distanční podložky zajistí jeho rychlé osychání.

Prodejce příslušenství k zahradním terasám

S nákupem nerezových vrutů, distančních podložek a dalšího příslušenství si nemusíte lámat hlavu. Stačí navštívit renomovaného prodejce, kterým je společnost Gardina.cz. V e-shopu najdete hned několik variant těchto prvků, s nimiž půjde výstavba dřevěné venkovní terasy snadno a svépomocí ji zvládne každý zručný kutil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *