Podle čeho si vybrat firmu na úklid firemních prostor?

Stále více firem si nezaměstnává vlastní uklízečku. Místo toho mají smlouvu s nějakou úklidovou společností, která pravidelně dochází a zajišťují úklid kanceláří, celých areálů nebo i venkovních prostor. Často to bývá finančně výhodnější.

Firemní úklid zajištěný externí společností prostě znamená méně starostí. Pokud jste k tomuto závěru dospěli i vy, možná vás bude zajímat, jak si správně vybrat firmu, která tuto službu zajistí.

Základem jsou nabízené služby

V první řadě je třeba orientovat se dle toho, zda společnost nabízí jenom úklid kanceláří, nebo třeba i odklízení venkovního sněhu. Bude jen vytírat podlahu, či dokáže i umýt okna a vyčistit koberce? Jednou či dvakrát do roka je vhodné vzít čištění trochu důkladněji a byla by škoda, kdybyste si na něj museli objednávat jinou firmu.

Ceny mohou být trochu zavádějící

Na ceny bude většina lidí hledět v první řadě. Pokud je to i váš případ, pečlivě čtěte. Někde totiž nabídnou až neuvěřitelně nízké ceny, nicméně pak budou požadovat další poplatky – za dopravu na místo, za čisticí prostředky a spoustu dalších věcí, které můžete mít jinde už v ceně.

Rychlost komunikace hraje roli

Bez dalšího zkoumání ji nepoznáte. Jak moc jsou ochotní se vám rychle věnovat, zjistíte až ve chvíli, kdy projevíte zájem o jejich služby. Pokud však vyplníte poptávkový formulář a druhý den se vám nikdo neozve, přesuňte se o dům dál. Rychlá komunikace je základem úspěšné spolupráce.

Řiďte se podle zkušeností jiných

Nejlepší samozřejmě je, když máte ve svém okolí někoho, kdo už má vyzkoušenou společnost pro úklid firmy. Jestliže nikoho takového neznáte, zkuste prostě pátrat na internetu. Recenze od lidí však mohou být nedůvěryhodné. Kdekdo se dnes snaží pošpinit konkurenci a někteří spokojení zákazníci se naopak o svoje dojmy nedělí. Podle čeho si však můžete udělat jednoznačný úsudek, jsou reference od velkých zákazníků. Co byste řekli třeba na společnost, která zajišťuje úklid pro České dráhy nebo Tesco? Taková sídlí v Olomouci a jmenuje se Delta servis. Uklízet může i u vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *