Které materiály jsou vhodné pro stavbu pergoly?

Jestliže se chystáte na stavbu pergoly, měli byste si pečlivě rozmyslet, z jakého materiálu ji vlastně postavíte. V tomto článku vše podrobně rozebereme a poradíme.

Pergola na terasu vám zpříjemní posezení nejen během slunečních dní. Pokud vyberete správnou kombinaci materiálů, můžete ji využívat v podstatě každý den. Bez ohledu na počasí. Jak ale vybrat ten nejlepší materiál?

Vhodné materiály

Zastřešené terasy nabízí jejich majitelům celou řadu výhod. Jen je potřeba se zamyslet nad tím, z jakého materiálu si necháte pergolu vyrobit. Pergoly na terasu je přitom možné vyrobit z mnoha materiálů, na které si jen vzpomenete. V naprosté většině případů se používá dřevo, plast nebo hliník. Výjimkou není ani železo nebo beton. Který z těchto materiálů ale vybrat, aby vám sloužil co nejlépe?

Záleží především na tom, do jaké zástavby budete chtít pergolu umístit. U městského typu zahrady je možné a vhodné volit z několika materiálů. Patří mezi ně hliník, ocel, sklo, umělý kámen nebo beton. Tyto materiály nijak nenaruší místní zástavbu, a ještě více podtrhnout celkový vzhled zahrady a exteriéru vašeho domu. Tvar samotné pergoly přitom závisí zcela na vás. Pokud ale chcete, aby pergola dokonale zapadla do stávajícího prostředí, volte raději klasické geometrické tvary.

Dřevo nebo kov?

Mnohem větší svobodu, co se týče tvaru a vzhledu celkově, vám dává kov. Ten je totiž možné tvarovat přesně podle vašich představ. Ohýbáním navíc můžete vytvořit originální tvary a řešení, která budou udivovat vaše sousedy. Kov navíc nepůsobí těžkopádně, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak je vzdušný a skvěle zapadá nejen do městské zástavby. Rozhodně ale nepodceňujte jeho hmotnost a myslete na ni už během úpravy terénu. Právě z tohoto důvodu je nejlepší volbou hliník. Je pevný, trvanlivý a přitom lehký.

Klasikou na trhu se zahradními pergolami je pak dřevo. Díky jeho přirozenému vzhledu tak můžete i na vaši zahradu nebo terasu přivést kus přírody. Pamatujte ale na to, že tento materiál potřebuje pravidelnou péči. Od prvního ošetření, přes průběžné nátěry až po pravidelnou údržbu. O dřevo se zkrátka budete muset starat. Pokud víte, že vám to nebude vyhovovat, pak raději sáhněte po některém z bezúdržbových materiálů. Třeba hliníku. Ten je lehký, trvanlivý a snadno udržovatelný.https://bydlimestylove.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *