Ani voda z vlastního vrtu nebo studny nemusí být vždy dokonale čistá

Stali jste se konečně soběstačnými z hlediska dodávky pitné vody? Váš vrt či studna dodají dostatek pitné i užitkové vody pro celou rodinu, můžete s ní podle libosti zalévat a dokonce není problém ani napuštění bazénu v létě. Ten pocit z nezávislosti je báječný. Co když ale vaše voda není tak čistá, jak jste si představovali?

Nejčastější problémy studniční vody

Zkušení studnaři potvrzují, že většina nově vrtaných studen má potíže s mikrobiologickým znečištěním. Proto je jejich majitelům často doporučována dezinfekce, která mikroorganismy z vody odstraní. Další možností kromě dezinfekce, která je obvykle prováděna chlórem, je pak dezinfekce s využitím UV záření. Dalším běžným problémem vrtů a studní je zvýšený obsah železa, manganu, amoniaku a dalších nežádoucích příměsí. Ty lze z vody odstranit jedině její filtrací. Jestliže se v blízkosti vašeho pozemku navíc nachází pole či jiná zemědělská půda, která je často hnojená, mohou se ve vodě vyskytovat také dusitany a dusičnany. Přidáme-li zbytky rzi z potrubí či kamínky a další mechanické částice, vznikne poměrně nevábný koktejl. Jak z toho ven?

Řešením je filtrace vody

Ať již půjdete cestou filtračního systému na kohoutek nebo si nejprve raději pořídíte domů filtrační konvici na vodu, získáte tímto krokem mnohem čistější kohoutkovou vodu, které se nebudete muset obávat napít. Vodní filtry si poradí s nežádoucími příměsemi i zbytky po dezinfekci vody a připraví vám k pití vodu kvalitní, ale také chutnou.

Filter Logic nabízí kvalitu za skvělou cenu

Nechcete-li za filtraci vody zbytečně utrácet a zároveň byste si rádi dopřáli kvalitu, vsaďte na filtrační patrony a konvice anglické značky Filter Logic. Ta se na trhu s filtračními systémy na vodu pohybuje již více než 30 let. Díky tomu jsou její produkty časem prověřené a opravdu kvalitní. Navíc jsou cenově dostupné pro širokou skupinu uživatelů. Značka Filter Logic se totiž mimo jiné zaměřuje na vývoj a výrobu filtrů na vodu pro filtrační konvicelednice, kávovary a další zařízení většiny světových značek. Filtry od ní jsou ale mnohem levnější než jejich značkové alternativy. Při výrobě není navíc použit škodlivý Bisfenol A a jsou dodrženy přísné evropské směrnice a normy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *